Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-06, 10:43   #995
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Co zrobić z taką cerą prośba o rady !

Powiem tak: masz wg mnie piękną cerę; ja przy używaniu retinoidów mam nadal wiecej zaskórników na nosie niż Ty. I powoli oswajam się z myślą, że będą tam zawsze, niepokonane.
Na ostatnim zdjęciu widać jednak przesuszenie- suche skórki- czy ta zmiana cery jest wynikiem czegoś konkretnego (np. jakiejś kuracji dermatologicznej)?
Nie do końca mogę przyuważyć te krostki pod oczami; ale może to jakaś reakcja alergiczna (np. na płyn do demakijażu oczu etc.)?
Mnie też robią się czasem takie malutkie krosteczki w tym miejscu, zauważyłam np., że są częściej, gdy używam oliwki dziecięcej do demakijażu oczu.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

A, jeszcze jedno mi przyszło do głowy: czytałam, że wg mapy twarzy, która wywodzi się z medycyny chińskiej, pryszcze w okolicy oczu sygnalizują właśnie niedobory w nawadnianiu organizmu. Może warto o tym pomyśleć?
Plus: wszystkim, którzy mają delikatną, wrażliwą skórę po przejściach polecam mycie twarzy płatkami owsianymi- nie znalazłam jeszcze mniej inwazyjnej metody mycia przy kapryśnej, wysuszonej skórze traktowanej kuracjami dermatologicznymi. Garść płatków zalewasz wodą mineralną/ przegotowaną, nie trąc za nadto. Oczywiście możesz wspomóc zmywanie, szczególnie, jeśli miałaś makijaż- jakimiś prostymi w składzie, delikatnymi micelami, hydrolatami czy tonikami bezalkoholowymi (sprawdzi się też woda termalna, polecam Uriage- rewelacja jeśli chodzi o kojenie).
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora