Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 21:05   #84
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ethylhexyl Methoxycinnamate to jest filtr przenikajacy w skladzie tego produktu.

Podobno firmy zaczynaja uzywac tego filtra w innej postaci. Jest on jakos przetworzony, ze nie ma zdolnosci czy tez ta zdolnosc przenikania jest ograniczona. Ktore firmy uzywaja tego rodzaju przetworzonego filtra? Nie mam pojecia, trzeba by bylo przytac u zrodla.
Ogolem o filtrach przenikajacych bylo juz troche na wizazu, wiekszosc z nich jest juz nie uzywana. Firmy pozmienialy formuly swoich produktow, ale najczesciej mozna spotkac wlasnie ten wyzej wymieniony.

Ja mysle, ze jesli ci ten filtr pasowal to czemu nie uzywac? Nie raz, nie dwa sie natknelam na twoje posty w ktorych pisalas/narzekalas, ze cie cos podraznilo, uczulilo, zapchalo. Mysle, ze jak sie ma takie problemy ze skora a dany produkt sluzyl ci, to moze nie ma co wybrzydzac? Firma Avene ma dobre filtry. Pytanie czy uzywasz tego filtra na cale cialo czy tylko na twarz? Jesli tylko na twarz to wchlanialnosc jest ogrniczona. Im wieksza powierzchnia skory tym filtra moze wiecej przeniknac. Karmisz dziecko piersia? Jesli nie to i ryzyko, ze nakarmisz malenstwo chemia jest zerowa.
Sama unikam takich filtrow, chodz karmienie piersia mam juz ponad 2 lata za soba, ale moja cera znosi dobrze tez inne filtry: LRP, Vichy, CCB, wiec mam w czym wybierac. Gdyby byo inaczej, a Avene bylo by jedynyn filtrem ktorym moglabym uzywac to przymknelabym oko na ten jeden filtr.
Inni uzywaja kosmetykow z rakotworczym polyacrylamide i pieja z zachwytu jaka maja piekna cere, a ze polyacrylamide sie odklada i ma dzialanie rakotworcze to ich to malo obchodzi.
Nie wiam jak ty sie zapatrujesz , ale ja majac takia problematyczna cere jak twoja wolalabym juz uzyc filtra z przenikajacym filtrem w skladzie niz wsmarowywac i to w cale cialo cos z polyacrylamide. Wedlug Öko Testu polyacrylamide dostarczamy w wiekszosci poprzez kosmetyki. W codzinnej diecie tez zjadamy jaka tam czes tego zwiazku, bo i wyeliminowac sie nie da, , no chyba ze bysmy nic nie smazyli, ani nie piekli, tylko jedli gotowane jedzonko, to ryzyko spada. Wiec jak nie mam czego uzyc, bo skora sie buntuje to wole juz ten filtr przenikajacy.
Nie wiem czy pomoglam. Namieszac nie chcialam. Jak ci sie nie uda znalesc czegos bez filtra przenikajacego to wroc do Avene. Z dwojga zlego mysle , ze Avene lepsze.
dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując