Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-29, 16:35   #1
Demotywacja
Raczkowanie
 
Avatar Demotywacja
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 198
Question

Jak mam się malować? Głęboko osadzone oczy + okulary, blada skóra...


Witajcie
Od dłuższego czasu zastanawiałam się, czy poprosić was o poradę. W końcu stwierdziłam, że co mi szkodzi?
Mam problem z makijażem... od dawna. Mam dość nieregularną twarz, bladą cerę i głęboko osadzone oczy, które są największym problemem. Obejrzałam wiele filmików i przeczytałam wiele porad, niestety tylko szczątkowo odpowiadają mojemu wyglądowi.
Tak jak porady internetowe zalecają maluję się w jasnych, neutralnych kolorach, ale nie odpowiada mi to. Chciałabym móc malować się wyraziście.
Po pierwsze, nie wiem jak nakładać bronzer, róż i podkłady, żeby wyregulować kształt twarzy - sądzę, że na zdjęciu widać wyraźnie, że, zwłaszcza gdy się uśmiecham, moja twarz jest bardzo nieregularna. Do tego mam wypukłe policzki i nie mogę przesadzać z makijażem, bo wyglądam jak lalka. Widziałam wiele porad jak nakładać te kosmetyki, ale żadna nie pokazała jak zniwelować ten efekt przy szczęce.
Drugim i najwięszym problemem cą oczy - są głęboko osadzone - na tyle, że zawsze wydają się małe, więc nie mogę używać do nich ciemnych kolorów. Zalotki do rzęs nie dają żadnych efektów... po prostu moje oczy wydają się małe... nawet gdy potraktuję je tuszem wydłużającym i białą kredką, cały efekt powiększenia znika po założeniu okularów. Nawet najstaranniejszy makijaż w jasnych - odpowiednich dla moich oczu kolorach jest niemal niezauważalny.
I stąd trzecia kwestia - ze względu na to, że nie mogę lub nie potrafię wyraziście pomalować oczu, chciałabym móc postawić mocniejszy akcent na usta - zwłaszcza, ze ubieram się w ciemnych kolorach i to by ze sobą współgrało... Chciałabym malować usta nie na kolor różowy, ale wyraziste jak brąz, fiolet, czerwień... Robiłam już kilka prób odcieni które dobrze wyglądały na dziewczynach z odcieniem cery podobnym do mojej, ale w większości takich kolorów wyglądam jak clown i zwyczajnie wyrzuciłam pieniądze na szminki w błoto. Pomyślałam, że na pewno niektóre odcienie muszą pasować, muszę tylko dobrać odpowiedni kosmetyk - jeżeli znacie jakieś, najlepiej konkretnie - firma i odcień, będę bardzo wdzięczna.

Bardzo proszę o porady, jak powinnam się malować i jak mogę użyć w makijażu ciemnych barw nie oszpecając się. Każda sugestia jest mile widziana.
Co do kosmetyków, szminek szukam z niższej i średniej półki - musiałam oddać znajomym sporo nietrafionych zakupów i wolę nie tracić większych pieniędzy na kolejny eksperyment.
Z góry dziękuję za porady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (100,6 KB, 91 załadowań)
__________________
Los to los, policz do dziesięciu i bądź dużą dziewczynką.
Demotywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując