Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki kurs angielskiego możecie mi polecić ??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-15, 18:58   #7
Na_dia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 59
Dot.: Jaki kurs angielskiego możecie mi polecić ??

Może trochę się spóźniłam z odp ale myślę że nie ma sensu wydawać kasy na kursy: Myślę że jak się przyłożysz ale naprawdę przyłożysz możesz ang się nauczyć sama.
Pierwsze:
kup sobie książke np: słownik tematyczny do samodzielnej nauki, ja pamiętam używałam słownika PONS ucz się sam. Jest tam trochę błędów ale jest ok moim zdaniem: Najfajniejsze jest to że uczysz się słowka, masz przykłady użycia w zdaniach. Uczysz się całymi zdaniami co jest bardzo pomocne. Gdy przerobisz całą ksiązke już będzisz mogła się porozumieć.
Ucz się też gramatyki: postaraj się nauczyć podstawowych czasów: oczywiście na początek podstawowe czasy:
Simple present
Simple past
Simple future
Present Continuous
Past continuous
Present perfect
past perfect

narazie mozesz sobie darować:
future continuous
future perfect
present perfect continuous
past perfect continuous
future perfect continuous

Mozesz się też zaznajomić z Reporter Speech co jest b przydatne.

Oglądaj filmy po angielsku
czytaj książki ( nie skupiaj sie na każdym słówku, spróbuj zrozumieć cały kontekst)
czytaj tez gazety po angielsku jeśli masz do nich dostęp, a jeśli nie polecam strone:
http://ww1.nyctimes.com/
szczególnie polecam sekcje room for debate, gdzie rozni ludzie piszą opinie na temat artykułow. Wybierane są najlepsze opinie, pisane dosyć bogatym słownictew, nie ma się co martwic ze coś jest niepoprawne gramatycznie.

Ja się uczyłam sama ang można powiedzieć, gdy przyjechałam do stanów poszłam do szkoły językowej gdzie było 10 poziomów, od 5 poziomu można było składać papiery na studia. Ja po roku kucia i samodzielnej nauki poszłam na 9 poziom. Oczywiście rozumienie ze słuchu to kwestia czasu i najbardziej to wycwiczysz gdy juz będziesz na miejscu. Ja gdy jeszcze nie znałam zadnego amerykanina chodziłam do Parku, siadałam na ławce koło innych i mozna powiedziec ze podsłuchiwałam w metrze podobnie.
Najbardziej jednak moja nauka przyspieszyła gdy poznałam znajomych Amerykanów, zaczełam z nimi wychodzić itp, spędzać sporo czasu co było bardzo pomocne. Więc jak pojedziesz za granice trzymaj się jak najdalej od Polaków bo znam takich którzy siedzą za granicą 20 lat a ani be ani me po ang bo mogą pójsc do polskiego sklepu, banku, lekarza itp.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Życze powodzenia i wytrwałości bo często jest tak ze im wiecej sie uczysz uswiadamiasz soie ze prawie nic nie wiesz i masz jeszcze kupe materiału do opanowania. Mi wszyscy mowili ze sie nie naucze, ze juz za pozno bo mozna powiedziec zaczełam się uczyć, przykładać po liceum, wczesniej miałam ang tylko przez liecum 3 lata ale same podstawy bo zdawałam na maturze niemiecki, nauczycielka też była do dupy, przez pierwsza i drugą klase miałam 2 an koniec, w 3 coś sie zaczełam uczyć i wyciagnełam na 4, nikt nie miał 5 ale i tak gowno umiałam, nawet nie znałam podstwowych czasów
PO liceum tak się zawziełam, nabrałam motywacji że uczyłam się całe dnie mozna powiedzieć, przez rok moj dzien wygladaj mniej wiecej tak:
od piątku do czwartku: wstawałam 9, od 10 do 12 ogladałam serial po ang albo jakies filmiki na youtube, pozniej, od 1 do 16, uczyłam się słowek, pozniej od 17 do 20 uczyłam się gramatyki i robiłam cwiczenia. Ponziej o 20 spotykałam się z chlopakiem, czesto ogladalismy tez razem filmy po ang.
w weekedny,: przez pierwsze pól roku wstawałam o 8, od 9 do 15 sie uczyłam, pozniej szłam na basen, wychodziłąm ze znajomymi.
Mowię wam to zeby uswiadomic ze jak chcecie sie naprawde nauczyc to nie ma opierdzielania się: Ja nawet do matury sie tyle nie uczyłam ale opłacało się. Wiem że nie kazda ma tyle czasu na ang, ja po Liceum miałam rok przerwy, nie studiowałam ani nie pracowała, wiec mogłam sie tylko uczyc ang.
Chodzi mi o to że jesli chcecie sie nauczyć, musicie przysiasc naprawdę do ksiazek i wykorzystać 90% wolnego czasu na nauke.

Edytowane przez Na_dia
Czas edycji: 2014-04-15 o 18:38
Na_dia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując