Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-21, 11:13   #557
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Np formuły żelowe i płynne kryjące się z reguły pod nazwami żel nawilżający, żel-krem, serum, esencja, lotion, aczkolwiek te nazwy nie są zarezerwowane tylko dla takich konsystencji, tu ważna jest umiejętność czytania składów INCI, ważne, żeby taki kosmetyk nie zawierał emulgatorów tłuszczowych, a także olejów, glikoli i silikonów na początku składu zaraz po wodzie. Należy szukać formuł z wysoką zawartością substancji aktywnych i ekstraktami oraz wodami roślinnymi. Niektórzy unikają też gliceryny w składach, chociaż wiele osób potrafi ją przeboleć.

Wiem, że męczę, ale czy np. żel aloesowy z dobrym składem byłby ok? Zawsze wydawało mi się, że takie żele nawilżające i esencje nawilżają tylko wierzchnią warstwę naskórka,a nie odżywiają skóry wewnątrz jak kremy. Poza tym kremy mają też dodatki typu kwas hialuronowy itd.
Ostatnio te czytając pewnego bloga, natknęłam się na to, że kosmetyki na bazie wody mogą szkodzić (jeszcze bardziej wysuszać), bo bez zabezpieczenia czymś olejowym ta woda wyparowuje do otoczenia, więc jak to jest z tymi żelami, moża stosować je solo?

Edytowane przez tynkag1
Czas edycji: 2017-04-21 o 11:15
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując