Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-06-06, 22:18   #1650
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zbieram się po raz pierwszy do samodzielnego ukręcenia serum z witaminą C, mam jednak parę wątpliwości. Mianowicie - chciałam się oprzeć na poniższym przepisie z mazideł:

FAZA A
Woda destylowana 63,9%
Kwas askorbinowy - wit. C 15%
Kwas hialuronowy – 1% roztwór 10 %
Soda oczyszczona 3%
Glikol propylenowy 3%
Kwas ferulowy 0,5%
Optiphen Plus 0,5%
Wersenian dwusodowy 0,1%

FAZA B
Lecytyna HLB 4 2%
Witamina E 1%
Polysorbate 80 1%

Powstaje jednak problem - chcę ograniczyć zakupy biochemiczne do Zrób Sobie Krem. Tam niestety nie ma wszystkich składników, tak więc kwas felurowy planuję rozpuścić w etanolu zamiast glikola, jako konserwant użyję FEOG, a zamiast EDTA chciałabym dodać kompleksu witamin All In One - ZSK piszą, że są w nim zawarte substancje chelatujące. Tyle fazy A, natomiast w fazie B dałabym lecytynę z ZSK, która nie ma określonego HLB (ale skoro jest płynna, to pewnie 4?), polysorbate nie posiadam, powstaje więc najbardziej nurtujące mnie pytanie - czy emulgator P-4C da radę go zastąpić?? Ewentualnie MGS? Czy to wszystko może razem zadziałać? Nakombinowałam się i namyślałam, jednak nie jestem do końca pewna, czy idę w dobrym kierunku. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując