Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-09, 18:55   #437
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
moim zdaniem napisałaś coś innego - że miód rozpuszczony ma takie same właściwości jak na kanapce... ale nieważne, widocznie źle Cię zrozumiałam.
Zapytałam Sicilii (bo to nie było postawione stwierdzenie) czy w takim razie, jeśli "odstawanie" miodu w wodzie nie ma sensu ze względów prozdrowotnych, a to tylko wygoda (żeby się rozpuściło w letniej wodzie) to czy zjedzenie surowego miodu ma takie same zdrowotne właściwości jak wypicie mieszanki.
Ze 2 tygodnie temu zadałam pytanie, zapoczątkowując ten temat, czy miód surowy ma takie same właściwości co miód rozpuszczony w wodzie:
"Powiedz mi, jak to jest z tym miodem? W internetach wszędzie piszą, że na surowo, bez podgrzewania powyżej 40 stopni ma działanie prozdrowotne. A ja się dowiedziałam, już od kilku osób, w tym moich dziadków i pana z zielarskiego, że miód ma prozdrowotne właściwości tylko jak się go "odstanie" w wodzie. Czyli letnią wodą się zalewa łyżkę miodu (czy tam ile się chce), zostawia na noc / kilka godzin i dopiero można pić."
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora