Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-27, 09:48   #3681
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Ja niekiedy kręciłam właśnie serum wodne i do tego dodawałam 1-2 krople oleju. Plusem jest to, że zawsze możesz dodać tyle oleju, ile aktualnie potrzebujesz. Albo, co jeszcze lepsze, można zaszaleć i dodawać do kilku kropli dobrej mieszanki olejów (nie próbowałam, więc nie podam typów). Minusem jest to, że taka mieszanka raczej nie zmiękczy skóry tak, jak zrobi to dobrze dobrany krem. Chyba, że nie natrafiłam na odpowiednie produkty. W sumie kręciłam je sama, a aktualnie jednak bardziej ufam producentom (dermo)kosmetyków niż sobie w kwestii skuteczności i wrażenia na skórze.

Mentha, też już patrzyłam po tej ekoampułce Pat&Rub. Może kiedyś się skuszę. Narazie zdecydowałam się na serum kojące Bandi (seria Ecoskin care), o którym pisałam. Używam od kilku dni i narazie jestem zadowolona. Dodam, że jest to lekki kosmetyk, więc nada się do nawilżenia skóry może nie typowo tłustej (wyobrażam sobie, że w tej sytuacji sera wodne są najlepszą opcją), ale mieszanej, która w bonusie jest wrażliwa.
A z kosmetykó typowych na naczynka - za niedługo zamówię serum z serii Veno Care, a w kolejce stoi serum Norel z serii Sensitive.

W ogóle, ostatnio stosuję Effaclar Duo+ i muszę przyznać, że w końcu natrafiłam na coś, co rzeczywiście działa. Nie wiem jednak na ile to wynika z jakichś zmian wewnętrznych (już i wcześniej było, odpukać, lepiej), a na ile to działanie tego specyfiku.
Wpływ olejów na tłustą cerę mnie ciągle zastanawia (uzupełnianie niedoborów kwasu linolowego i wpływ na skład łoju). Teraz natknęłam się np. na macerat z żeń-szenia.

Bandi wygląda ciekawie. Ekoampułka nie podrażnia i ma raczej dobre właściwości użytkowe, chyba działa.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora