Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-01, 19:25   #3687
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja przetestowałam i filtr koreański i japoński i różnica jest ogromna
Przede wszystkim, filtry koreańskie są filtrami głównie mineralnymi - nie bielą, ale efekt glow jest. Dla mnie nawilżają spoko, ale dość szybko przetłuszczają mi cerę. Mimo to, dla mnie i tak krok dalej niż europejskie, np. Pharmaceris.
Dobrze wiedzieć, glow omijam szerokim łukiem.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Filtry japońskie to cudo dopiero Są głównie chemiczne, nie bielą, nie tłuszczą, zostawiają po wchłonięciu się mokrą powłoczkę (w żadnym wypadku tłustą!), którą można wsiąknąć w chusteczkę i jest mat. Nie są zastygające, w związku z tym pracuje się nimi bajecznie. Jedna rzecz tylko - zawierają sporo alkoholu. On sobie spokojnie wyparuje, ale jak ktoś przeprowadza aktualnie kuracje kwasowe czy retinoidowe, jak ja, mogą dodatkowo mocno cerę podrażnić (ja miałam mega buraka, stąd chwilowo musiałam wrócić do filtrów normalnych). Ale na to też nie ma reguły, czytałam że na niektórych alkohol żadnego wrażenia nie robi
Wiosną planuję całkiem odstawić wszelkie kwasy, więc może jakoś przeżyję to alko, o ile cera się uspokoi, bo mam takie podejrzenia, że te moje kuracje uwrażliwiły ją na stałe.

Które japońskie najbardziej byś poleciła?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora