Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stopień niepełnosprawności.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-29, 23:18   #14
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Stopień niepełnosprawności.

Cytat:
Napisane przez FioletowyAnanas Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję informacji dotyczących stopni niepełnosprawności. Jestem studentką, a od ponad 3 lat choruję na epilepsję z tego co się dowiedziałam jest to lekki stopień niepełnosprawności. Chciałam dowiedzieć się czy takie orzeczenie nie przeszkadza:
1) w znalezieniu pracy (na wakacje lub nawet stałej)?
2) gdzie trzeba się udać żeby zwołać ta komisję? Czy ponosi się jakieś koszta z tym związane?
3) czy dostaje się z tego jakieś pieniądze? ile?

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję
Ja Ci odpowiem, bo posiadałam kiedyś stopień umiarkowany, ale po 18 r.ż nie przyznali mi go ponownie, a przecież nie wyzdrowiałam Tylko ja mam problemy ze wzrokiem. W każdym razie, będe jeszcze próbować w wakacje..

W każdym razie nie przeszkadza to w znalezieniu pracy, co więcej często można spotkać ogłoszenia, że szukają kogoś ze stopniem.
Udać się trzeba do MOPS-u, jeśli mieszkasz w mieście. Stamtad bierzesz dokumenty, musi Ci je również wypełnić lekarz. Na komisję dostajesz wezwanie, mogą Cię badać, ja miałam również rozmowę z psychologiem.
Nie wiem czy przy stopniu lekkim dostaje się pieniądze. Być może są jakieś zniżki na komunikację miejską, ale nie jestem pewna-musisz sprawdzić. Ja przy umiarkowanym dostawałam 150 zł miesięcznie i mogłam za darmo korzystać z komunikacji, przy kontroli po prostu okazywałam legitymację niepełnosprawności.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.

Edytowane przez oh Mandy
Czas edycji: 2012-02-29 o 23:21
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując