Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-19, 23:12   #1080
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hocus pocus Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, kupiłam sobie tydzień temu na początek henne eld, bo chciałam w ogóle spróbować jak z tą henną będzie. Kupiłam brąz, kolor wyszedł cudny, nakładanie da się przeżyć, ogólnie wszystko super, tylko, że po tygodniu mycia codziennie włosów, nie ma po niej prawie śladu, coś tam może jeszcze zostało, ale niewiele. Powiedzcie mi jak często trzeba powtarzać takie "zabiegi", bo raz na tydzień to jednak przesada... Być może to kwestia włosów, może gorzej łapią jakoś (są rozjaśnione i podniszczone przez farbowanie chemiczne), ale z drugiej strony na odrostach też się wypłukała. Może to trzeba kilka razy powtórzyć, żeby się jakoś dłużej trzymało? A może to ta henna eld po prostu tak kiepsko się trzyma? Doradzcie mi coś, jestem nawet gotowa jakąs lepszą zakupić, choć np mazidlowe ceny mnie przeraziły, jak sobie pomyśle ze jeszcze miałabym to powtarzać raz w tygodniu za tą cene to mam poważne wątpliwości. No i jednak w eld są jakieś barwniki niestety, za to kolor był piękny. Czy da się uzyskać brąz (nie wpadający w rudy) robiąc jakieś mieszanki bez barwników?
Farbuję już kilka lat i z tego co pamiętam , to henna na początku faktycznie szybko się zmywała z włosów - tez miałam rozjaśniane i w dodatku jeszcze resztki trwałej.. Więc chyba kolor musi się trochę wgryżć we włosy.Ja zaczynałam od Venity w proszku , ale dosyć szybko przeszłam na mieszanki henna( pakistańska z allegro) z amlą .Teraz farbuję co 2 miesiące i kolor się trzyma bardzo dobrze, ale po drodze włoski były kilka razy podcinane , więc zostały już tylko te bez chemii.Jestem super zadowolona z henny , jak farbowałam farbami chemicznymi kolor zmywał się góra po 2 tygodniach, a teraz luzik
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora