Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-10, 09:26   #1761
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wi agi Pokaż wiadomość
klucha2217 najwięcej informacji uzyskasz u źródła, najprostsze rozwiązania czasami są najlepszymi, zwyczajnie skontaktuj się z dystrybutorem bądź z trenerem tej marki.

papadan1
dzięki za link, w tym temacie jestem zielona, chodzi mi o medyczne wykorzystanie klei. Przeczytałam kilka artykułów i chyba wiem skąd różnica pomiędzy klejem medycznym a klejem do rzęs ( w jednym przypadku klej może mieć kontakt z ciałem a w drugim nie )
Rzeczywiście kleje cjanoakrylowe były stosowane w medycynie do klejenia np. ran ale zostały zastąpione innymi, fibrynowymi. Przyczyną było " stosunkowa toksyczność ", nie chcę żeby ktoś źle zrozumiał ten cytat, może kolejny go wyjaśni "Pochodne o krótkich łańcuchach (metylowe, etylowe) wykazują bardziej nasilone
działanie toksyczne na tkanki, powodując zadrażnienie i stan zapalny. Toksyczność jest w
zasadzie powodowana przez produkty rozpadu (m. in. formaldehyd), które uwalniają się
szybko i w ilościach tak dużych, że nie mogą być wystarczająco szybko z tkanki
wyeliminowane i osiągają stężenie szkodliwe. Z kolei związki o łańcuchach dłuższych
(butylowe, oktylowe) mają znacznie wolniejszy proces degradacji, w związku z czym
charakteryzują się mniejszą toksycznością."
Te wyniki badań dotyczą stosowania kleju na otwartej ranie, a nie w przypadku przedłużania rzęs, gdzie nie ma kontaktu kleju ze skórą.
papadan1 napisałaś, że Twój klej ma podobny skład co klej medyczny, ale niewielka różnica w składzie może mieć wpływ na zastosowanie kleju np.
klej tkankowy - medyczny jest klejem cjanoakrylowym
klej do przedłużania rzęs jest klejem cjanoakrylowym
kropelka jest również klejem cjanoakrylowym, a nie można tych klej używać zamiennie.
Ja oczyiście zdaję sobie sprawę że klejem którego używam nie zastosuje chirurg ,chociażby przez kolor.. ,ale on tak jest reklamowany w Anglii -klej klasy medycznej ,a jak znam już troszkę Anglię,to slogan musi mieć pokrycie bo inaczej kolejka z prawnikami o odszkodowanie .Tu nie używa się zwrotu trwałe przedłużanie rzęs; można używać - w luźnym tłumaczeniu półtrwałe . W Uk pisze się że rzęsy wytrzymują nawet (z akcentem na nawet,czyli że może się zdarzyć ) do 6 tygodni, a w Polsce mówi się że wytrzymują ponad 6 tygodni .... .

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, cena wciąż nie jest podejrzana. Bo te 75 zł spokojnie wystarczy na pokrycie kosztów, więc tak naprawdę jest to darmowa OGROMNA reklama i szansa na nowe, stałe klientki.
W UK tak spędzam weekendy,hotel plus śniadanie,ale nie wracam już w to miejsce po normalnej cenie-tylko szukam następnej okazji za ćwierć darmo..... . Pewnie taka sam grupa klientek szuka usług kosmetycznych i na pewno to nie będą stali klienci.Bałabym się skorzystać z takiej promocji przy laserach,makijażu permanentnymi chyba rzęsach,bo jak ktoś ma dużo klientów to nie musi robić tego za darmo,więc i umiejętności niezbyt wielkie.
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora