Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Glyco A z retinolem?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 21:41   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Glyco A z retinolem?

Ja od siebie dodam, że miałam niespecjalnie miłą przygodę z Glyco-a. Owszem stosowałam wcześniej kwasy, ale postanowiłam coś z grubej rury i kładłam Glyco-a co noc. Efekty były zdumiewające: nigdy nie miałam tak jędrnej i wygładzonej buzi, Lysanel Active 12% AHA na mnie tak nie działał. Kładłam glyco zawsze na super suchą bzuię, 15 min po umyciu, wtedy nie piecze tak mocno. Owszem, czytałam przestrogi Smoczycy, że na krótką metę glyco robił cuda z cerą, ale zrujnował jej naczynka. Zaczęłąm coraz bardziej się czerwienić, ale szłam na całego. W końcu została mi końcówka kremu, rozcięłam opakowanie i załadowałam na buzię porcję starczającą na 3 razy, no bo przecież szkoda, żeby się zmarnował. I poparzyłam buzię. Teraz wiem, jaką głupotą było stosowanie glyco-a w przypadku pancernej wydawałoby się skóry, jednak okazłao się, że płytko unaczynionej. Nigdy już nie powtórzę zakupu glyco-a.

Wnioski: glyco-a 1-2 razy w tygodniu można na przemian z nawilżaczem i Ystheal +. Licz się jednak z możliwością podrażnień i przesuszeń. Retinoidy to lepsza propozycja.
Mam nadzieję, że używasz filtrów.
Obecnie wolałabym zrobić sobie tonik z 10% kwasu mlekowego i stosować pod krem z retinoidem, efekty będą szybkie, a cera nie będzie wysuszona. Ryzyko podrąznienia zawsze istnieje. Kwas zastosowany pod krem z retinalem zwiększa penetrację.
Może powinnaś zainteresować się też kwasem migdałowym, można z niego robić pilingi.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując