Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze blogi
Wątek: Nasze blogi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-21, 15:19   #1493
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Nasze blogi

Co do moich zdjęć to ja robię starą cyfrówką panasonic lumix.
Na wizażu można odgrzebać fotki z moich początków z makijażem - jakość fatalna a robione tym samym aparatem.
Ja opracowałam system robienia zdjęć oczu oparty o kilka zasad:
1. Zawsze robię w świetle naturalnym, tuż przy oknie, twarzą w stronę okna (więc jak pogoda do d.. to nici z robienia makijażu na bloga, dziś właśnie tak mam że chciałam robić ale leje i jest szaro więc nie mam po co zaczynać)
2. Robię w trybie makro (jakość jest lepsza niż wycinka z dużej fotki, kolory i szczegóły są bardziej oddane)
3. Zawsze stawiam sobie lusterko na parapecie i patrzę co obejmuje aparat. Staram się obejmować tylko oko/oczy. To daje najlepszą jakość.
4. W zależności od światła zmieniam wartość iso(im mniej światła tym większe iso)
5. Robię sporo fotek a potem i tak zadowalają mnie tylko niektóre
Potem zdjęcia przycinam i czasem rozjaśniam jeśli są bardzo ciemne.
Znak wodny/podpis nanoszę w programie on line picnik (dużo opcji jest płatnych ale podpisywanie jest za darmo)

Ps. co do blendy to oczywiście chodziło mi o doświetlanie. Wiadomo że gdy światła nie mam blenda nic nie pomoże.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wy jak macie swojego FB to udostepniacie go na swoim prywatnym? Czy Wasi znajomi wiedzą? Czy to jest kompletnie oddzielna sprawa i nie mieszacie tego?
Ja zakładałam konto FB bardziej pod makijaż ale znajomi mnie wyszukali więc teraz mam misz-masz i jedno konto do wszystkiego.
Ale na nk z kolei nie przyjmuję osób których nie znam osobiście
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora