Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Endometrioza a zajście w ciążę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-22, 10:32   #14
lenuary
Przyczajenie
 
Avatar lenuary
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Endometrioza a zajście w ciążę

Czesc dziewczyny, widze ze nie jestem sama...
Ja sie co prawda o fasolke jeszcze nie staram, aczkolwiek przyznaje ze zaczynam o tym rosmyslac, w koncu 27 latek juz pykło...
Moja historia wyglada tak: mialam 24 i torbiel na lewym jajniku, hormony tego nie ruszyly, wiec diagnoza endo. W przeciagu 2 tyg trafilam na stol, bo juz mi sie zrobila druga torbiel na prawym jajniku rowniez. Zrobili mi laparotomie, na laparoskopie bylo tego wszystkiego za duzo, wiec pokroili jak do cesarki. Okazalo sie ze oprocz dwoch torbieli mialam zrost macicy i jelita (moje kochane tyłozgiecie sie klania). Bole okresowe niesamowite, i jeszcze wieksze w trakcie wyprozniania-widocznie przez ten brak ruchu w przyrosnietym jelicie...Po operacji 3 miesiace zastrzykow: Diphereline-swoja droga sie zastanawiam jak to mozliwe ze zadna z was tego nie dostala?! mam najlepsza lekarke pod sloncem-8 lat praktyki z endo! i ona bez zajakniecia wiedziala co z tym fantem zrobic. Dzisiaj jestem 3 lata po operacji, caly czas na hormonach (Yaz-mocniejsza wersja yasminelle) i zrobila mi sie malenka torbiel znowu-ale od ponad pol roku nie drgnie-tfu-tfu-tfu! Zuje codziennie ostropest plamisty-w ziarnach jest najskuteczniejszy! i chyba troche pomaga-przynajmniej wsztrzymuje rozwoj. Poczytajcie sobie o tym zielsku. Trzymam kciuki za wszystkie i lacze sie w bolu!
lenuary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując