Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-08, 15:42   #65
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
co sądzicie o tych składach:
Maybelline bb cream
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.


Pat&rub krem kolorzyjąco-nawilżający
Aqua, Triticum Monococcum Extract, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Isostearate, Polyhydroxystearic Acid, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Decyl Cocoate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Althaea Officinalis Root Extract, Betaine, Kaolin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Argania Spinosa Kernel Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Squalene, Phytosterols, Tocopherol, Tocotrienol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Stearic Acid, Pongamol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Bentonite, Sodium Phytate, Parfum

Który wydaje sie byc lepszy, mniej zapychajacy?
z gory dziekuje za odp
zapychanie jest kwestia indywidualna. pod wzgledem skladu zdecydowalabym sie na p&r. ja unikam Ethylhexyl, Palmitate na poczatku skladu- tlusty emolient u mnie sprzyja zaskornikom u ciebie tak nie musi byc
niektore os podraznia

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o informację, czy ten krem może zapychać?

Apis, Bogactwo Miodu, Krem nawilżający z miodem i kozim mlekiem

Skład: Aqua, Glycerin, Grape Seed Oil, Sunflower Oil, Carbomer, Mel (Honey) Extract, Goat Milk, Cetearyl Alcohol & Ceteareth 20, Triethanoloamine, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Parfum, Beta Carotene.
nie jestem eko maniaczka prosze to brac pod uwage czytajac moje opisy

krem na moje oko jest bdb (wgl mam slabosc do marki apis)
zawiera min olej z pestek winogron (nawilza, odzywia, uelastycznia) i slonecznikowy (przyjazne tlustej skorze) poza tym wit , c, e
bdb antyoksydant- spowalnia proces starzenia sie skory, dziala przeciwzapalnie , wyrownuje kolor skory
b fajny codzienny nawilzacz. mnie by nie zapchal

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Avon Anew Vitale krem na dzień

Skład:
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BENZOPHENONE-3, GLYCERIN, PEG-8, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, butyloctyl salicylate, CETEARYL ALCOHOL, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, Behenyl alcohol, DILAURYL THIODIPROPIONATE, PHYTOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CARBOMER, CETEARETH-20, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PARFUM, THIODIPROPIONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, ISOHEXADECANE, DISODIUM EDTA, KAEMPFERIA GALANGA ROOT EXTRACT, POLYSORBATE 60, PANTHENOL, MESYLOXYBENZYL METHOXYETHYL CHLOROBENZAMIDE, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYLIONONE

Mam cerę trądzikową, tłustą i pojawiającymi się naczynkami dlatego proszę o analize pod tym względem. Z gory bardzo dziekuje
poczatek skladu to filtry , w teorii zapychajacy skladnik (nie musi zapchac) , emolient

nie musi zapchac. w mojej opinii krem nie ma w sobie nic wartosciowego dla skory- mozna znalezc cos lepszego z np antyoksydantami

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych żeli do mycia twarzy:

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Żel myjący:

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Laureth-7 Citrate, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide. (05.03.2011)




Ziaja, Oliwkowa, Żel oczyszczający:

Skład: Skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide



Zależy mi na tym, żeby żele nie wysuszały, bo mam cerę przesuszoną i wrażliwą, skłonną do podrażnień, ale także trądzikową i naczynkową. Jednocześnie chcę, aby produkt dobrze oczyści skórę z codziennych zanieczyszczeń.
pierwszy lagodniejszy, konserwanty typowe dla ziaji, ze swojej strony polecam ci produkt do mycia twarzy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
zel zmywa idealnie makijaz (pprzynajmniej moj)
zawsze jest przy mnie w czasie kuracji kwasami i retinoidami

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Szukam analizy tego kosmetyku. Dziewczyna w poprzednim wątku pytała o analizę ale nie udzielono odpowiedzi albo wyszukiwarka mnie oszukuje

Joanna, Rzepa, Odżywka wzmacniająca do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania

Skład:

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, peg 20 stearate, stearalkonium chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg 40 hydrogenated castor oil, polyquateranium 28, hydrolyzed milk protein, raphanus sativus, alcohol denat, propylene glycol, glycerin, retinyl palmitate, panthenol, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid, biotin, bioflavonoids, pyridoxine hcl, polysorbate 20, parfum, citronellol, linalool, citric acid, [+/ - 2 bromo 2 nitropropane 1, 3 diol, methyldibromo glutaronitrrile, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, dipropylene glycol

Odżywka klik
nikt juz nie udziela odp na to pyt bo odzywka ta zostala zanalizowana juz na kilku watkach
m in na watku dot skladow kosmetykow do wlosow
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1993

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę pudru wykańczającego:

P2 Perfect Face
! Finish powder

TALC, SYNTHETIC SAPPHIRE, SILICA, ZINC STEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CAPRYLYL GLYCOL, p-ANISIC ACID [+/- CI 77742, CI 77289, CI 77288, CI 77007, CI 42090].

nie wiem pod jakim katem analizowac wiec
poczatek to talk, mika, krzemionka, stearynian cynku, emolienty
sadzac po skladzie puder ma dawac mat i rozpraszac swiatlo dajac optyczny efekt gladkiej skory

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam krem do twarzy w hurtowni kosmetycznej. Dzisiaj natomiast postanowiłam sama zanalizować skład za pomocą różnych stron i to co mnie zmartwiło to Ceteareth-20 i -12 do tego bardzo wysoko. Czy rzeczywiście są bardzo szkodliwe i ten krem nadaje sie tylko do kosza? Ponadto producent zapewnia 24-godzinne nawilżanie, regeneracje, poprawe elastyczności. Czy coś z tego jest prawdą?

Ava, linia profesjonalna, krem z ekstraktem z zielonej herbaty

Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Glycerin, Soybean Oil, Paraffinum Perliquidum, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Imperata Cylindryca, PEG-8, Butyrospermum Parkii, Dimethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Parfum.
dla mnie Ceteareth-20 i -12 to po prostu emulgatory- fakt gdzies czytalam ze moga podrazniac wrazliwcow lub os z podrazniona czy uszkodzona skora
osobiscie nie kupilabym tego kremu- mnie by zapchal to raz dwa zawiera pochodne formaldehydu
krem nawilzy skore a nawilzona skora to elastyczna skora- nie potrafie sie odniesc do inf o 24 h nawilzeniu

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez eternity6 Pokaż wiadomość
Unia, Alantan Dermoline - Krem ochronny z witaminą A

Aqua, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Isopropyl Mysristate, Petrolatum, Allantoin, PEG-8, Dimethicone, Ethylparaben, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben

Bardzo proszę o fachową opinię na temat tego kremu. Krem działa perfekcyjnie, nie zapycha, szybko się wchłania, pozostawia ochronną delikatną warstewkę, idealny na zimę, ale przede wszystkim w mgnieniu oka łagodzi wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia, a także pomaga w gojeniu się wszelkich niespodzianek. Krem używam od 6-7 lat. Jednak obecnie zmieniając stopniowo pielęgnację skóry na bardziej naturalną wydaje mi się, że skład jest nie za bardzo naturalny... Jednak ten krem jest dla mnie takim cudem w pielęgnacji skóry, że ciężko mi się z nim rozstać... czy rzeczywiście te parabeny na końcu składu, pegi i pochodne ropy:/ w tym kremie zaszkodzą mi w przyszłości?
skoro krem slzy ci idealnie to dlaczego chcesz go zmienic? w teori moze zapchac- ale zapychanie to tylko teoria . poniewaz nie jestem ''ekomaniaczka'' mi parabeny nie przeszkadzaja. tak krem zawiera pochodne ropy ja bym go nie uzywala poniewaz zrobilby mi wysyp krostek- ale tobie tego nie robi- naprawde nie popadajmu w histerie z tymi kosmetykami. krem ci sluzy to go uzywaj- moze przemysl inwestycje w dobre serum z antyoksydantami? takie ktore ''uzupelni '' ten krem
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-08 o 15:44
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując