Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wiersze o kapłaństwie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-18, 14:27   #5
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: wiersze o kapłaństwie

Powołanie
Pytasz czy zostałeś wezwany jesteś prosty i jasny tu ciemność w południe nie wiem czy jesteś skaleczony przez anioła ugryziony przez węża naznaczonynie wiem czy zostałeś wybranynie widzę rany
ks. Janusz Pasierb
Powołanie
Usłyszał kiedyś głos niebios Pana: Jesteś stworzony do wyższych celów, Masz przywdziać skromny ubiór kapłana, Na moje słowa czeka wielu. Dam ci moc grzechów odpuszczenia I chleb przemieniać w moje ciało, Lud mój wiódł będziesz do zbawienia, Łask moich zyskasz niemało. Pójdziesz przykazań prostą drogą W ubóstwie, pokorze, czystości, Żadne złe moce cię nie zmogą, Gdy wytrwasz w mojej miłości. Zrozumiałem, Boże, powołanie Odrzekł cicho, w pokorze Niechaj się Twoja wola stanie, Kapłańskie śluby chętnie złożę.

Jeździec
Uciekałem przed Tobą w popłochu,chciałem zmylić, oszukać Ciebie...Lecz co dnia kolana upartezostawiały ślady na niebie.Dogoniłeś mnie, Jeźdźcze niebieski,stratowałeś, stanąłeś na mnie.Ległem zbity, łaską podcięty,jak dym, gdy wicher go nagnie.Nie mam słów by spod Ciebie się podnieść,coraz cięższa staje się mowa.Czyżby słowa utracić trzeba,by jak duszę odzyskać słowa?Czyli trzeba aż przejść przez siebie,Twoim słowem siebie zawierzyć...Jeśli trzeba, to tratuj do dna...Jestem tylko Twoim żołnierzem.Jedno wiem i innych objawieńnie potrzeba oczom i uszom...Uczyniwszy na wieki wybórw każdej chwili wybierać muszę.
J. Liebert
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując