Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uprawnienia pedagogiczne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-06, 20:45   #22
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Uprawnienia pedagogiczne

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
dziewczyny, głupio pytam, ale mam zagwostkę... jestem z wykształcenia nauczycielem, ale czy to z automatu daje uprawnienia pedagogiczne? z siatki studiów wynika, że mam ilość godz, praktyk wymaganych, ale chyba mniej zajęć niż 270godz. czy uprawnienia nauczycielskie a pedagogiczne to to samo?
Moim zdaniem uprawnienia nauczycielskie,a pedagogiczne (czytaj do nauczania) to to samo. Jak wiadomo nie każdy pedagog to nauczyciel i nie każde studia pedagogiczne dają uprawnienia nauczycielskie-wszystko zależy od wybranej specjalizacji na studiach.

Trochę to dziwne co piszesz,że masz skończone studia nauczycielskie i nie masz odpowiedniej ilości godzin,a może nie policzyłaś wszystkich

Cytat:
Napisane przez latino18 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie czy jesli jestem na logopedii to czy po 3 latach tych studiow moge zrobic 2 lata podyplomowej pedagogiki i pracowac w przedszkolu?
studiuje logopedie bo chce miec w przyszlosci pewnego rodzaju zabezpieczenie w razie gdyby nie bylo pracy ale bardziej chcialabym pracowac w przedszkolu stad moje pytanie,mam nadzieje ze ktos sie w tym jakos orientuje ,kazda wskazowka bedzie wazna
Tak możesz. Studia nadające kwalifikacje pedagogiczne są dla wszystkich,którzy ich nie mają,a chcą zdobyć. W przedszkolu chcesz pracować jako nauczycielka czy jako logopeda? Bo jeżeli w tym drugim przypadku to chyba studia nie będą Ci potrzebne,a jeżeli w tym pierwszym przypadku to wszystko zależy od widzi mi się dyrektorstwa,ale zazwyczaj chcą mieć po pedagogice przedszkolnej kogoś lub czasami się zdarza,że same kwalifikacje wystarczą.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2010-11-06 o 20:49
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując