Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy 'stać nas' na dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 21:16   #8
pcheluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Czy 'stać nas' na dziecko?

kotek81 i bestka w tej chwili odkładamy jedynie jakieś grosze, bo TZ konczy studia (jest na ostatnim roku) i pracuje na pół etatu - od wakacji ma przejść na cały etat i wreszcie będzie miał szansę na rozwój w praacy i awans.
Jeśli chodzi o leki, to żadne z nas nie bierze żadnych leków na stałe - nie licząc tego, że od dwóch miesięcy biorę Folik, ale to groszowa kwestia. Ach no i ze względu na wadę wzroku dochodzi koszt soczewek - a pasują mi tylko jedne, niestety bardzo drogie, więc miesięcznie dochodzi 150zł na ten cel. Jeśli chodzi o dojazdy do pracy - TŻ korzysta z komunikacji miejskiej, więc wydajemy na to 61zł (dzięki zniżce studenckiej, wkrotce bedzie to bodajże 110zł), ja mam samochód służbowy.
Wiecie co? mi się wydaje, że TŻ po prostu się boi. Ostatnio jak zaczęłam częściej z nim na temat dziecka rozmawiać to przyznał, że chyba zaczyna sobie powoli wyobrażać jak to by było, więc mam nadzieję, że dojrzeje do tej decyzji

vixen wydaje mi się (oczywiście mogę się mylić), że koszt budowy domu będzie jednak mniejszy niż 400tys zł - mieszkamy w Warszawie, więc uważam, że koszt zakupu średniej wielkości mieszkania będzie porównywalny do budowy domu (tuż pod Warszawą, bo tam mamy działkę).

śliweczka
mam bardzo podobne podejście do Ciebie - nie tylko uważam, że nic się dziecku nie stanie jak będzie miało używane łóżeczko/pierwsze ubranka/wózek ale wręcz uważam, że szkoda takie rzeczy kupić nowe, skoro często dzieci nawet nie zdążą ich popsuć i można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy odkupując coś od znajomych czy wyszukując okazji na olx czy allegro


vixen zakładam też, że za 3-4 lata kiedy będziemy rozpoczynać budowę domu nasze zarobki będą wyższe niż teraz - ja po roku-półtora po urodzeniu dziecka chciałabym wrócić do pracy, a TZ już zaraz będzie zarabiał sporo więcej przez zwiększenie wymiaru godzin pracy

Edytowane przez pcheluska
Czas edycji: 2015-03-31 o 21:21
pcheluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując