Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy 'stać nas' na dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-01, 09:44   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy 'stać nas' na dziecko?

Co do kredytu na dom przy zarobkach 4500 złotych to ja bym chyba zeszła na zawał. A co jeśli jedno z pary straci pracę na kilka miesięcy? Szczególnie, że rynek pracy nie jest przyjazny matkom małych dzieci. Właśnie tak nakręcili się ludzie, którzy dziś płaczą, że pobrali kredyty na 30 lat a teraz swoje domy/mieszkania sprzedają za bezcen niejednokrotnie zostając z długami. Sama mam kredyt we franku w zasadzie niemożliwy do spłacenia bo z roku na rok go przybywa zamiast ubywać mimo regularnych spłat, na szczęście już takich kredytów nie dają. Utrzymanie domu też jest dużo droższe niż mieszkania a kredyt zostaje z nami na długie lata niezależnie od sytuacji finansowej.

Branie pod uwagę przy planowaniu dziecka tylko takich kosztów jak pieluchy, mleko, wózek i ubranka jest nieporozumieniem. To nie są duże kwoty, i w zasadzie gdyby się tylko na tym opierać to każdego stać na dziecko. Ale to dziecko będzie rosło, pojawią się z czasem różne trudności, choroby, zwiększą się potrzeby dziecka i trzeba być przygotowanym na to, zadbać o stabilną sytuację rodziny.

Nie wyobrażam sobie mieć małe zarobki, bo takie ma autorka, obciążyć się kredytem czy budową domu (a akurat jestem w fazie budowy także wiem jakie to są koszty), nie mieć żadnych oszczędności na trudny czas i liczyć wyłącznie na to, że los okaże się łaskawy. Chyba, że macie w rodzinie kogoś, o kim wiecie, że będziecie mogli liczyć na tą osobę w trudnej sytuacji finansowej.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując