Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Na czym polega wizyta u endykrynologa?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 07:44   #8
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Na czym polega wizyta u endykrynologa?

Choroby tarczycy mogą wpływać na działanie układu hormonalnego. Ale najważniejsze badania tarczycy to hormony - oznacza się je T3, T4, TSH, czasem jeszcze bada się inne, mniej "popularne". Drugie badanie tarczycy to USG - zupełnie bezbolesne, pozwala ocenić stan gruczołu: czy jego kształt jest prawidłowy, czy nie ma ognisk zapalnych albo guzków.

Ja do endokrynologa trafiłam, kiedy miałam 12 lat. Moja babcia, która sama miała chorobę tarczycy, zauważyła u mnie powiększony gruczoł, tzw. wole. Wygląda to, jakby w dolnej części szyi ktoś wepchnął pod skórę wkładki do biustonosza .

W mojej rodzinie choroby tarczycy są dziedziczne, ale moja endokrynolog mówiła, że na wystąpienie choroby w tak młodym wieku mógł wpłynąć Czarnobyl (.

Więc jeśli macie w rodzinie chorych z tarczycą, to radziłabym pójść do endokrynologa. Ale nie bójcie się ani wizyty, ani samej choroby. Ja nie odczuwam żadnych objawów mojej choroby, pewnie dlatego, że zaczęłam się wcześnie leczyć i cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa. Samo leczenie też jest bardzo proste i nie jest uciążliwe: muszę tylko pamiętać, żeby każdego dnia połknąć tabletkę. Ot, i to wszystko

Pozdrawiam gorąco wszystkie Wizażanki
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując