Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-27, 10:01   #1
nightgirl
Raczkowanie
 
Avatar nightgirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 95

L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.


ASA, brytyjska agencja pilnująca przestrzegania zasad uczciwej reklamy, uznała, że L'Oreal wprowadza konsumentów w błąd - informuje Rzeczpospolita.
W reklamie maskary "Telescopic" Penelope Cruz ma doklejone rzęsy. L'Oreal reklamuje swój produkt hasłem "Pomalowane tuszem L'Oreal Paris "Telescopic" mogą być nawet o 60 procent dłuższe". ASA uznała, że efekt długich rzęs jest przesadzony.
L'Oreal broni się, że takie "poprawki" urody to częsta praktyka u producentów kosmetyków i dotychczas ASA nie miała im nic do zarzucenia. "Używamy sztucznych rzęs, żeby wyrównać ich linię, a ASA dotychczas akceptowała takie tricki" - Rzeczpospolita cytuje informacje koncernu.
Reklama "Telescopic" jest elementem trwającej od kilkunastu lat kampanii "Jestem tego warta". Oprócz Penelope Cruz występują w niej m.in. Scarlett Johansson, Jennifer Aniston czy Beyonce.
To kolejne reklamowe potknięcie L'Orealu. Wcześniej brytyjska opinia publiczna zmusiła Kate Winslett do rezygnacji z promocji perfum Tresor, ponieważ koncernowi udowodniono rasizm i promowanie tylko "białych twarzy". L'Oreal zapłacił wówczas grzywnę - informuje Rzeczpospolita.



link do fotki: http://www.mediarun.pl/images/i_13787x.jpg




Moim zdaniem bardzo dobrze, że organizacje konsumentów zaczynają reagować

na bezsensowne reklamy w telewizji i w prasie, ja naprawdę mm dość przerysowanych reklam, które i tak wiadomo że zostały przerobione w Photoshopie!




co wy sądzicie??
__________________
Uwielbiam dzieci. Zwłaszcza płci męskiej w wieku od 18 do 40 lat.

nightgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując