Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-20, 08:50   #5354
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No wiesz, nie pokazywałam ci wszystkich dwunastu palet ale skoro źle ci w ciepłych i przygaszonych to jesień możemy wyeliminować.

Palety, które wybrałaś różnią się głównie tym:
light spring - kolory dość ciepłe. Jest to jakby wiosna z domieszką lata, czyli kolory nie są bardzo ciepłe, nie są też bardzo jaskrawe. Można powiedzieć że są to kolory stopień lub kilka jaśniejsze niż kolory zupełnie czyste. Często określa się to jako typ rozświetlony, albo przypominający słoneczny dzień. Jak widać na palecie ciemne kolory nie są bardzo ciemne, a jasne nie są bardzo jasne (nie ma czerni ani bieli). Kolory bardzo chłodne i bardzo ciepłe również będą wyglądać niedobrze. Wiosny dobrze powinny wyglądać w beżach. Pasuje zarówno złota, jak i srebrna biżuteria.
Przykłady gwiazd o tym typie, w dobrych i złych kolorach:
http://www.truth-is-beauty.com/celeb...t-springs.html

true/cool winter - kolory zdecydowanie chłodne.
Złota biżuteria może wyglądać niezbyt twarzowo i sztucznie, natomiast bardzo twarzowe jest srebro. Chłodna zima powinna wyglądać ładnie w czystej bieli i w czerni. Nie wygląda dobrze w mocno zgaszonych kolorach, źle wygląda w ciepłych.
Przykłady gwiazd:
http://www.truth-is-beauty.com/celeb...e-winters.html
Na tej stronie jest bardzo cenna uwaga, że chłodne zimy raczej nie wyglądają jakoś super chłodno na pierwszy rzut oka - po prostu w chłodnych kolorach wyglądają zdrowo, świeżo i naturalnie.


Podobieństwo obu palet polega głównie na tym, ze są to kolory lekko jaśniejsze niż te zupełnie czyste i intensywne. Nie są to kolory zupełnie czyste, jaskrawe, chociaż może się tak wydawać. Jeśli na tobie właśnie takie natężenie koloru jest akurat, a jaskrawsze wyglądają źle, no to trafiłaś. Może to być wskazówka przy ustalaniu twojego typu, że wybierasz właśnie takie barwy.
Jeśli chodzi o różnice, to przypatrz się jak obie palety różnią się temperaturą, jeśli nie masz wprawy w odróżnianiu barw ciepłych i zimnych, to wskazówka: kolory z pierwszej wydają się bardziej wesołe, słoneczne, a z drugiej są jakby poważniejsze. Jeśli chłodne barwy wyglądają właśnie ponuro i poważnie na tobie, to znaczy ze są za zimne. Na chłodnych typach powinny wyglądać jak na tych aktorkach w przykładzie - zupełnie naturalnie.
Podobnie kolory czystej wiosny na tym typie wyglądają naturalnie i właściwie, na innym typie mogą wyglądać dziecinnie i lalkowato.
Wampierzu, ale czy nosząc kolor włosów w odcieniu chłodnego blondu mogę byc zimą? Bo taki własnie nosze a zawsze myślałam że jestem latem, ale faktem jest że zimne kolory dobrze na mnie wyglądają
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora