Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-06-24, 14:22   #4249
Redbu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enamour Pokaż wiadomość
Cześć. Miałam robioną wczoraj dekoloryzację (mój naturalny kolor to rudy, kolor był ściągany z brązowych odrostów, reszty ciemny brąz i końcówki czarne), nie nakładała mi fryzjerka potem żadnej farby, nic, bo zrobiło mi się piękne rude ombre, byłam zachwycona i tak zostawiła, mówiła, że nie będziemy malować, skoro chcę ten kolor, który teraz mam. Wieczorem umyłam włosy (zwykłym szamponem regenerującym z nivea), bo nałożyła mi na nie wosk i były tłuste, rano miałam włosy duuuuuzo ciemniejsze... Umyłam rano jeszcze raz, ale dalej to samo. Byłam dziś u nich i fryzjerki z tego salonu się mocno zdziwiły, ale mówily że włosy różnie reaguja i może wrócić się uda do tego rudego koloru. Błagam, pocieszcie mnie :-(:-( jutro pójdę znów do salonu, jak szefowa będzie, bo ona mi je robiła.. Jest szansa, że to się jakoś zmyje? Może szampon przeciwłupieżowy pomoże? Czytałam o tym sporo i podobno to częste zjawisko, że włosy ciemnieją, dodatkowo podobno powinno się je po zabiegu umyć szamponem kwaśnym i ogólnie kilka razy umyć włosy szamponem oczyszczającym, do tego podobno powinno się farbę nałożyć trochę jaśniejszą, niż to, co jest na włosach, podobno płukanki z octem się zaleca, ale ona mi nic nie powiedziała, była zadowolona, że się udało i tyle, nie wspomiała, że mogą ciemnieć, przecież skąd ja miałam wiedzieć, że tak będzie.. Wywaliłam kasę na to i efekt praktycznie znikomy..
Postaram się tego wątku trochę poczytać, może znajdę odpowiedź, ale pomóżcie, proszę, wkurzona jestem bardzo.

Pierwsze zdjęcie wczorajsze i drugie dzisiejsze, trzecie: z tego koloru schodziłam.
Ja również wczoraj poddałam się dekoloryzacji, ale w domu. To normalne, że po zabiegu mogą ściemnieć, ja je zabezpieczyłam farbą, octem, myłam 4 razy babydreamem i raz H&S i też na początku wyszedł piękny rudy potem ściemniał. Pomimo tych zabezpeczeń musiałam drugi raz dzisiaj nałożyć dekoloryzator z nadzieją, że dzisiaj nie ściemnieje. Wydaje je mi się, że jak włosy długo były poddawane farbowaniu to jedna deko nie wystarczy. Jednak ja nie jestem specem w temacie i tylko dużo czytam. Na pewno ktoś Ci odpowie konkretniej

A ja do mojego postu powyżej dołączam jeszcze pytanie. Ile tak włosy po deko mogą ciemnieć ? minęło juz 8h i nic, czy to znaczy, że już raczej nie ściemnieją czy ten proces jednak będzie trwać kilka dni i jest ryzyko powrotu ciemnych?
Redbu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując