Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-23, 21:15   #3867
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
W większości masz rację, bo są jednak substancje, których nie można nałożyć na siebie nawet po pewnym czasie. Dla przykładu nadtlenek benzoilu>witamina A. Może także zachodzić reakcja na poziomie komórkowym pomimo wchłonięcia powierzchniowego jakiegoś preparatu.
Czyli np po posmarowaniu się benzacne i odczekaniu godziny nie mogę nałożyc ochronnej maści z wit A np. ? I co się stanie w takim razie?

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
No własnie, tak jak pisze Paweł K, na poziomie komórki, tak jak bd miała jakies skomplikowane przemiany substratowe, to wtedy możesz dostać, np ogromna gule na twarzy, bolaca, albo coś jeszcze innego. A to co mówią dermatolody czy też inni lekarze, zawsze trzeba potraktowac troszkę z przymrużeniem oka. Zawsze zapiszą zbyt dużo leków, tylko dlatego bo sami coś z tego maja, wiem z własnej praktyki.

Ale jeśli chodzi o ten tonik, to nie sądze, żeby coś się złego stało, ale z innymi rzeczami radziłabym uważać
Mi nie musisz tłumaczyć, że rady dermatologów należy przez sito przepuszczać, bo też nie jestem laikiem i mam spore doświadczenie. Odniosłam się tylko do kwestii "odczekania", a nie wszystkich słów od dermatologów.

Napisałaś: "z innymi rzeczami radziłabym uważać" tzn z czym konkretnie? Możesz rozwinąć?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora