Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Clare Blanc
Wątek: Clare Blanc
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-09, 18:21   #529
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez AllureSensuelle Pokaż wiadomość
Ktoś na tym forum mnie skrytykował za pomysł nakładania podkładu Clare palcem. ;D A tymczasem odnalazłam dla siebie idealny sposób nakładania tego podkładu i polecam wszystkim spróbować. Mam olejek arganowy nierafinowany, można go kupić w Hebe lub w Eco Spa. Można też kupić gdziekolwiek indziej taki olejek ważne żeby był nierafinowany. Może być też inny olej jak kto uważa. Nakładam ten olejek na twarz i nakładam go bardzo dużo. Potem wsypuję trochę podkładu na nakrętkę i biorę na palec i wsmarowuję w twarz. Efekt jest naprawdę świetny. Cera jest rozświetlona i w zasadzie mogłabym tak jak teraz bez nakładania pudru wyjść z domu, szczególnie w lato. Dużo lepszy efekt osiągnęłam nakładając palcem na olejek arganowy niż pędzlem. Na twarzy wtedy jest poślizg i można dokładać tego podkładu stopniowo, nie waży się nawet jak dołożysz dużo. Tam gdzie miałam przebarwienia nałożyłam więcej i zakryłam je. Jestem bardzo zadowolona z efektu i polecam Wam chociaż spróbować w ten sposób nakładać ten podkład. Tego podkładu użyłam bardzo mało, nie traci wcale na wydajności, wręcz przeciwnie uważam że wtedy wydajność jest większa bo się nie osypuje z pędzla i nie zostaje na nim.
Fajnie, że znalazłaś na niego sposób.
Ja na olejek nie odważyłabym się nałożyć minerałów.
Raz na tydz, max 2 mogę nałożyć olejek, częściej niestety nie, skóra mi się buntuje. I to cieniutką warstwą.
Olejek arganowy mnie niestety zapycha.
Lubię za to maliny, śliwkę, arbuza, różę. Ew len.Od czasu do czasu.
Dlatego też nie mogę stosować kremów półtłustych i tłustych.
Tylko nawilżające i odżywczo-nawilżające.
Nie pozostawiające tłustej warstwy, wchłaniające się.
Matujących kremów nie używam. Moja skóra lubi być nawilżona i wtedy czuje się najlepiej. Natomiast nie lubi tłuszczu w żadnej postaci.

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
fajnie, że znalazłaś swój sposób na minerały. jeżeli cię zadowala, tym lepiej.

jednak np u mnie nałożenie oleju na całą twarz w dużej ilości skutkowałoby zapchaniem. a skoro ty tak możesz zrobić, to twoja skóra zachowuje się jak sucha skóra. ew lubisz "tłustość na twarzy", mnie by się to zwarzyło na buzi wszystko. nie wiem czy osoby z mega tłustą cera powinny stosować twój sposób, są jeszcze bardziej narażone na zapchanie. tak mi się wydaje.

poza tym, jak masz dobry pędzel to nie powinien jeść podkładu. ew za dużo podkładu pakujesz na pędzel naraz i wtedy nie dość, że się sypie to jeszcze wchodzi za głęboko we włosie przy mocniejszym nacisku.
ja nie zauważyłam z podkładem clare ani osypywania z pędzla, ani żeby pędzel żarł mi podkład. jest mega wydajny

paćkanie się minerałami po twarzy używając palców dla mnie chyba jest nie do przejścia. nie tylko przez to, że sposób z olejem nie dałby rady (mogę sobie twarz wysmarować olejkami, ale cienką warstwą i raz na jakiś czas jedynie). ale i przez to że trzeba się upierdzielić po pachy :P ja nie mogłam znieśś nakładania płynnego podkładu palcami, a co dopiero proszku
Margi jak stosowałam fluidy to robiłam to tylko palcami lub gąbeczką Fakt można się w ten sposób nieźle pobrudzić
Jak robiłam to pędzlem to byłam bardziej wkurzona niż gdy robiłam to palcami.
Czego nie znoszę to tłustości na twarzy, warstwy kremu, oleju, który się nie wchłonął. Brr
to samo z filtrami

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Ja stosuję często zamiast kremu pod minerały olej z pestek winogron lub malin zmieszany z żelem hialuronowym w proporcji 1:1. Taka mieszanka szybciej się wchłania niż sam olej plus żel świetnie nawilża

Wysłane z mojego SM-G530FZ
Muszę spróbować Twojego sposobu, niekoniecznie pod minerały.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując