Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby Japonek na piękną cerę.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-08, 13:32   #1173
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
co do maseczki z aspiryny to przecież wiadomo, że nie nadaje się do wrażliwej skóry, bo zawiera kwas salicylowy, który głęboko złuszcza i może podrażniać kwas salicylowy poleca się do skóry tłustej lub mieszanej, bo potrafi wniknąć do porów, szybko przenika przez barierę lipidową; skóra wrażliwa jest dużo cieńsza, pozbawiona tej ochronnej warstwy tłuszczu, a co za tym idzie - słabsza.
to normalne więc, że ta maseczka cię podrażniła.
Nie zgodzę się Jeśli nie ma się uczulenia na kwas salicylowy to nie ma przeciwwskazań do użycia produktu zawierającego ten składnik. Nie ważne czy cera jest sucha, tłusta, wrażliwa czy jak u nosorożca. Dużo lepsze efekty przyniesie maska z kwasem salicylowym wrażliwej i cienkiej skórze niż choćby peeling mechaniczny przeznaczony specjalnie do cery wrażliwej. Kwestia indywidualna cery.
Ja mam skórę bardzo wrażliwą, przeraźliwie suchą, skłonną do zapychania oraz zanieczyszczeń i maska aspirynowa raz na dwa tygodnie jest dla mnie wybawieniem. Nie potrzebuję już regularnych peelingów, masek oczyszczających. Jedna "sesja" z taką maseczką powoduje spokój z zaskórnikami, wysusza i leczy ewentualne wypryski, rozjaśnia koloryt, rozświetla, wygładza. Właśnie dzięki takiemu kompleksowemu działaniu jest wg mnie lepsza niż kilka innych preparatów, które mogą powodować podrażnienie. Jeśli tylko maska nie jest trzymana za długo to robi same dobre rzeczy

Na kilku filmikach YT widziałam przyrząd do twarzy, Wave firmy Neutrogena. Ktoś może ma jakieś doświadczenia z tym produktem?
http://www.youtube.com/watch?v=h3WwE2p1cnA
Na wizażowym KWC są jedynie dwie opinie.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując