Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psy - cz. V
Wątek: Psy - cz. V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-19, 09:31   #2863
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Psy - cz. V

Ja też karmię swoją BARFem i nie wyobrażam sobie innego sposobu karmienia. Żadna karma jej nie odpowiadała, zawsze było coś nie tak. Na barfie jak ręką odjął. Nie popadam w skrajności, mięso kupujemy i w marketach i w tesco i w zamówieniach grupowych czy na targu. Nie wyliczam dokładnie (poza suplami), obserwuję kupska i wiem czy jest ok czy nie

Z tego co wiem to sporo psów tej rasy(shiba inu) przeszła na BARF z powodu nietolerancji żadnej karmy.

Posiłek gotowany nie jest pełnowartościowy, dobrze pisze zakonna, dlatego trzeba go suplementować, dawanie rosołu psu to też nie jest dobry pomysł bo ma masę fosforu i zaburza się w ten sposób stosunek wapnia do fosforu w psim organizmie. Jak dajecie gotowane i karmę to nie mieszajcie tego. Tylko np. rano gotowane a wieczorem czy popołudniu suche, suche dłużej się trawi.

Dla psa ryż to tylko wypełniacz, coś co ma go zapchać, pies baardzo wolno trawi węglowodany. No pomyślcie na chłopski rozum, zakładając, że pies pochodzi od wilka to czy wilk wpiernicza ryż? Pies jest drapieżnikiem a nie wszystkożercą.

Jeśli chodzi o karmy to my chwaliliśmy Acanę, tzn. najmniej szkodziła z tych wszystkich, które próbowaliśmy. Zastanawialiśmy się na TOTW, ale nigdzie nie mogliśmy znaleźć wiarygodnych danych nt. zawartości mięsa, napisałam do TOTW i odpisali wspaniałomyślnie, że to tajemnica handlowa więc od razu skreśliłam tę karmę.

Zakonna dlaczego zrezygnowałaś z barfa? Od razu mówię, że nie najeżdżam tylko jestem ciekawa. Bo na grupach barfowych trąbią, że ta dieta jest właśnie idealna dla psów z problemami zdrowotnymi.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora