Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Depilacja laserowa -moje doświadczenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-23, 20:58   #276
victorynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Nameria
Słyszałam, że częściej niż 7 tygodni nie powinno się robić bo włos jest jeszcze w fazie wzrostu i robienie częsciej jest po prostu bez sensu. Zresztą wiele drogich, renomowanych gabinetów medycyny estetycznej robi zabiegi właśnie co 8 tygodni. Według mnie o czymś to świadczy.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
I ja to samo slyszalam
To zastanówcie się: przy zalecanej ilości zabiegów 5-8 razy przy odstępie 8 tyg. depilacja przy 5 razach trwałaby blisko rok.
Wiele drogich, renomowanych... ciekawe których, pierwszy z brzegu La Perla: Zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów co 4-5 tygodni. Poczytajcie trochę a nie powtarzajcie co słyszałyście.
Nameria: chyba nie bardzo rozumiesz co piszesz: " nie powinno się robić bo włos jest jeszcze w fazie wzrostu" - depilacja jest skuteczna tylko do włosów znajdujących się w aktywnej fazie wzrostu (anagenowej). Ale ponieważ nie da się określić, w której aktualnie znajdują się nasze włosy stąd powtarzalność i w celu max. skuteczności połączonej z optymalnym czasem trwania całej depilacji powtarza się zabiegi co 4-5 lub 6 tyg. Po za tym jak już pisałam pierwsze zabiegi (czyli około 3-4) wykonuje się co 4 tyg., a później można wydłużyć ponieważ laser służący do depilacji powoduje również spowolnienie wzrostu włosów.
victorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując