Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mikrodermabrazja - czy są efekty?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-27, 19:58   #14
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Sorki ale byłam na Słowacji trochę poroskoszować się śnieżnym szaleństwem
Cytat:
Napisane przez jenascia Pokaż wiadomość
witam
ja miałam trądzik i w większości już zeszedł mi teraz mam czerwone blizny i chcę się nich pozbyć ale niekiedy co kilka dni wychodzą mi jeszcze jakieś pojedyczne pryszcze i to właśnie moje pytanie do was czy mogę wykonać już mikrodermabrazję czy nie ???
Jeśli do mnie przyszłabyś na zabieg np z jednym takim pryszczem to bym Ci go wykonała oczywiście omijając go. Ale gdyby było ich więcej wolałabym odczekać i umówić się z Tobą za parę dni kiedy cera się uspokoi.

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
witam,jestem po dwoch zabiegach mikrodermabrazji diamentowej,czekają mnie jeszcze conajmniej 3,4. mam w związku z tym pytania:
1.
czy moge stosowac pomiedzy nimi tonik z kwasami 2%?
10% pewnie bedzie za silny?
chodzi mi konkretnie o toniki z kwasami aha/bha z biochemii urody.

2. czy to normalne ,ze po zabiegu przez kilka dni mam twarz cala wysypana krostkami i wypryskami? mikrodermabrazja ma mi przede wszystkim pomoc na przebarwienia,a ciagle mi wyskakuja kolejne niespodzianki,a dodam,ze nawet jesli ich nie wyciskam i tak zostaja slady.
bardzo prosze o pomoc.
Od na pyt: 1. Jeśli chodzi o toniki z kwasami to nie najważniejsze jest jego stężenie czyli % ale jaki ma ph. Jeśli w miarę zbliżony do skóry wtedy możesz go stosować, ale też nie od razu na drugi dzień tylko np po jakiś3 i bacznie obserwując reakcje skóry. Jeśli nie radziłabym odczekać i po serii zabiegów wrócić do niego.
Pamiętajcie że po mirko nasz cera wymaga najlepszego nawilżenia, natłuszczenia nie lubi w tym czasie niczego co jest na bazie wody.

Od na pyt: 2. Do tej pory nie spotkałam się aż z taką reakcją wysypkową jak opisujesz. Może być tak że twoja cera po zciągnięciu warstwy rogowej i zcieńczeniu naskórka oczyszcza to co w niej do tej pory głęboko zalegało. A ponieważ naskórek jest cieńszy łatwiej jest się wydobyć na zewnątrz. A może jest to reakcja na zbyt mocno wykonaną mikro. Ja pracuje na mikrodermabrazji korundowej ona inaczej jest wykonywana, końcówki do niej są jednorazowe. Inaczej to wygląda w diamentowej. Gdyby twój problem się powtarzał przerwałabym wykonywania zabiegów. A co na tą reakcję twoja kosmetyczka?

A tak prawdę mówiąc to przeraziłaś mnie tym opisem swojej poprzedniej kosmetyczki jak możliwe że ktoś tak niedouczony wykonuje ten zabieg!!!! A co do filtrów to lepiej się zaopatrz w 30 faktor conajmniej, 15 to za mało stanowczo.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując