Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-28, 15:28   #3803
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja jakoś jeszcze za dzieciaka przestałam. Cukier i słodycze szybko uzależniają, jak zacznę je jeść, to potem trudno mi sobie odmówić, ale plusem jest to, że szybko potrafię je odstawić, jak się zawezmę parę dni i potem już mnie w ogóle nie kusi. Akurat bez nich potrafię się obchodzić dość dobrze.
Moim problemem jest nieuregulowany tryb życia, w takich warunkach nie mam szans przejścia na dietę tak, żeby nie nabawić się problemów zdrowotnych.
U mnie to w ogóle było tak, że od początku piłam kawę bez cukru, natomiast z herbaty musiałam wyeliminować. Długo piłam kawę bez cukru, jednocześnie herbatę z, to jeszcze za nastolatki.
Zgadzam się, uzależniają i fizycznie i psychicznie, np. kubki smakowe się przyzwyczajają i nawet jak coś jest naturalnie słodkie, np. warzywa, to jedząc słodycze mamy zaburzony smak i nie czujemy słodyczy takiej marchewki i wszystko jest bez smaku, nieapetyczne, mdłe i albo mamy wstręt, albo musimy mocno doprawiać. Przynajmniej u mnie tak jest. Teraz w Święta sobie pofolgowałam, najadłam się ciast i czekolady i potrwa, zanim się kubki smakowe na powrót uspokoją. Tak samo działa sól. Do końca tygodnia zamierzam powyjadać, to co ze Świąt zostanie, ciasta, babki etc, a potem detoks i mam też 3-4 kg do zrzucenia po zimie

EDIT: Jeszcze dodam, że jak długo nie jem słodyczy, to potrafi mnie przecukrzyć jabłko, banan, a naturalne soki muszę rozcieńczać z wodą, bo są po prostu za słodkie, jedząc czekoladę, cukierki, taki naturalny sok jest natomiast kwaśny.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-03-28 o 15:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora