Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Makijaż dla nastolatki - zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-02, 23:17   #485
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Makijaż dla 14-latki

Widzę, że niektóre 14-latki wypowiadają się rozsądniej niż starsze koleżanki. Gratuluję Wam trzeźwego spojrzenia.

Jeżeli młoda osoba ma ładną, jednolitą cerę bez pryszczy, to absolutnie nie ma potrzeby używania podkładu. Zaczerwienienia, drobne niedoskonałości? Kłania się korektor. A jak masz pryszcze - sorry, żaden podkład nie ukryje trądziku, nawet nakładany w gigantycznych ilościach (wiem po sobie).

Moje doświadczenia z podkładami są następujące - nie spotkałam jeszcze podkładu, który nie zapychał. Można to bardzo łatwo sprawdzić - odstawcie podkład na 2-3 tygodnie i zobaczcie, czy Wasza skóra nie będzie w lepszej kondycji. Moja zdecydowanie woli być bez podkładu. Teraz (4 rok studiów ) używam kremu tonującego, a podkład na specjalne okazje i żałuję, że przez całe gimnazjum i liceum traciłam czas na nakładanie go dzień w dzień. Tak jak dziewczyny piszą - zaczniesz używać podkładu i na 99% po jakimś czasie nie będziesz potrafiła wyjść z domu bez tapety, sama to przerabiałam

Ewentualnie polecam krem tonujący, ale nie z Nivea, a z Ziaji (sama używam i jestem zadowolona).
Poza tym co najwyżej tusz i błyszczyk, może jakiś cień lub kreseczka na powiece na specjalne okazje, ale tak na codziennie to po co? Jesteście młodziutkie, macie w większości gładką, świeżą skórę, która nie potrzebuje podkładu, pudru, różu, a już na pewno żadnych cieni i kresek.. Jeszcze przyjdzie na to czas.

I jeszcze taka myśl na koniec: im wcześniej zaczniecie nakładać na siebie pełen make-up (tak jak radziła jakaś dziewczyna na początku: podkład, cienie, tusz, kreska i inne cuda), tym większe będziecie miały później problemy z zaakceptowaniem siebie bez makijażu.
Makijaż powinien podkreślać nasze naturalne piękno, a nie ukrywać i robić z nas kogoś, kim nie jesteśmy, tak więc dla 14-stki tusz i błyszczyk zdecydowanie wystarczą.
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując