Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Flavo C 15%
Wątek: Flavo C 15%
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 11:50   #16
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Flavo C 15%

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
W KWC jest pomylka, sklad Flavo- C forte 15 % jest inny, przepisuje z pudelka:
*
Skład: Aqua, L-Ascorbic Acid, Glycerin, Alcohol, Ethoxydiglycol, Gingko Biloba Extract, Vitis Vinifera Extract, Tea Sinensis Extract.
*
Marianna, czy jest tu cos szkodliwego ja sie nie znam na tym kompletnie
*
ps. zaraz poprosze o poprawienie w KWC
*
aniolek
*Nooo... ten skład wygląda całkiem znośnie - nadal mu nie wierzę ...ale do rzeczy:

po pierwsze jeśli kogoś nie zraża połączenie ekstraktów roślinnych z wit. C - jego wybór - bo żadnych chelatorów tu nie widze
no i po co zielona herbata - skoro nie ma żadnego stabilizatora dla jej polifenoli - skreśla to w ten sposób spory zakres jej mozliwości korzystnego działania na skórę
winogrona się nie bedę czepiać
po drugie - nie bardzo widze co tu ma konserwować - alkohol? - to w jakiej ilości użyty? jesli komuś służy....

no i gwóźdź programu ethoxydiglycol - szczerze przyznam, że mam z nim "zgryz"
bo z jednej strony jest to całkiem popularna substancja rozpuszczająca , humektant, solubilizator dla ekstraktów i stabilizator własnie wit. C - czyli jak na razie wszystko cudnie i różowo...
tylko, że jest pewne "ale"
i tu mam problem, bo z poniższymi opiniami natknęłam się tylko w pojedyńczych publikacjach , jak dla mnie trochę "za słabo opiniotwórczych" , nie znalazłam dla nich potwierdzenia na oficjalnych witrynach medycznych i badawczych - w związku z tym jest to przeznaczone do dalszej "obróbki" informacyjnej

ad rem:
jedne źródła donoszą , że ethoxydiglicol całkiem niedawno (czyli mozliwe, że jeszcze oficjalnych badań nie ma w necie) został wzięty pod lupę - naukowców, bo nie jest tak do końca bezpieczny - niestety nie podzielili sięwiedzą co niebezpiecznego w nim jest (a raczej w jego działaniu) - i ograniczono ilosć tego składnika max do 1,5% w formulacji...


no i teraz rodzi się pytanie ile tego jest we Flavo-C 15%?


bo z drugiej strony inne źródła podają, że jeśli ethoxydiglycol ma być użyty jako stabilizator wit. C - to musi go byc co najmniej 15% ....

co z tego wynika?

że,
albo ethoxydiglycol jest we Flavo użyty tylko jako rozpuszczalnik dla ekstraktów i jest w "bezpiecznej" ilości - ale za to nie stabilizuje wit. C

albo stabilizuje wit. C - ale za to jest użyty w ilości przekraczającej "dopuszczalną" normę

w jednym i w drugim przypadku - okazuje się, że połowa składników z Flavo-C jest psu na budę

EDIT:
tak sobie patrzę na skład i wróżąc z miejsca w skłądzie to ethoxydiglycol jest użyty jako solubilizator i rozpuszczalnik dla ekstraktów - bo jeśli miałoby go być 15% to pewnie znalazłby się w składzie zaraz obok wit. C

no i wraca znowu problem stabilności wit. C - płacic ciężkie pieniądze za nie wiadomo co?

jak ktoś ma czas i chęć chętnie skorzystam z nowych info o tym składniku

P.S.
jak ja nie lubię pisać na obecnej wersji Wizażu - wciąż coś jest nie tak...a to ładujące sięwieki reklamy których nie można wyłączyć, albo "czepiają" się jakieś syfy do wypowiedzi...napisanie jednego posta to droga przez mękę :/
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując