Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wielkie Grzechy Fryzjerów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-03, 10:11   #142
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez MalaCzarnaXS Pokaż wiadomość
A tak na marginesie to uważam za nieodpowiedzialne pozwalanie praktykantom na robienie wszystkiego tego, co fryzjerka. To są uczniowie i nie można klientki traktować jak królika doświadczalnego.
no właśnie.
J długo myślałam że żeby zostać fryzjerem trzeba długo uczyć się a najpierw przyglądać się i odsłużyć swoje u doświadczonego fryzjera ale okazało się że niekoniecznie.
Moja szwagierka została fryzjerką po 3-miesięcznym kursie! Poszła na kurs a za parę miesięcy dostała dyplom i zatrudniła się w salonie i to nie byle jakim ale centrum dużego miasta gdzie jest duży przemiał ludzi i wcale nie tanio. Już to gdzieś pisałam ale powtórzę, nie wolno jej się było przyznawać że dopiero zaczyna i od razu pracowała jak inne , bardzoej doświadczone fryzjerki - ucząc się de facto na klientach.
Potem zmieniła pracę na inny salon, potem jeszcze inny i każdy zatrudniający wiedział, że to jest osoba która dopiero zaczyna.
Tak więc jest jakaś boczna furtka i nie zawsze ktoś kto zajmuje się naszymi włosami przez lata praktykował, a to oznacza że efekty mogą być różne i nikt nie informuje nawet że mamy do czynienia z początkującą fryzjerką po kursie.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując