Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - GreenPeel dr Schrammek - moje doswiadczenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-26, 15:22   #22
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: GreenPeel dr Schrammek - moje doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Uspokoilas mnie, Erato. Czyli zalecenia mojej pani doktor sa zgodne z celem tej kuracji. Pamietasz moze czym polecano Ci smarowac buzie? Rowniez byla to nivejka?

Mam do Was pytanie, Ekspertki: a co po zluszczanie? Filtry to oczywista sprawa. Myslalam o tym, zeby kontynuowac swoja kuracje witamina C. Przed zabiegiem przez prawie 3 tygodnie uzywalam Active C i bardzo mi sluzyl (nastepowala wolna, aczkolwiek stopniowa poprawa). Jak myslicie, wrocic do Active C po zabiegu? Potem marzyl mi sie jeszcze Redermic. A moze od razu przejsc na Redermic? Prosze o rady
Pamiętam, że wtedy dostałam jakieś mazidło od kosmetyczki. Było dość tłuste i koloru beżowego Ale ogólnie chodziło o to, żeby tę zeschniętą skórę na wierzchu zmiękczyć, ona wtedy łatwiej odłazi. Na dobrą sprawę nadaje się do tego każdy krem o prostym składzie. A nawet czysta wazelina kosmetyczna - jak skóra zaczyna się łuszczyć i "fruwać" , odstawać od twarzy, to można nałożyć grubo taki krem lub wazelinę, delikatnie pomasować, wtedy takie zmiękczone fragmenty naskórka ładnie odejdą. Więc nawet bym się tak nie burmuszyła na tę Niveę - to same zapychacze, to fakt, ale nakładane na tę "spaloną" zewnętrzną warstwę naskórka i tak nie wsiąkną w żywy naskórek. Co innego "nowa" skóra, która wychodzi po złuszczeniu. Po easy peelu zalecono mi stosowanie kremu lub fluidu Atoderm (Bioderma). Jest lekki i bezzapachowy (fluid).
No a jak Ci się już wszystko ładnie złuszczy, to Redermic rzeczywiscie powinien być dobry, bo on zawiera madekasozyd, czyli substancję sprzyjającą regeneracji naskórka (tak też Cicaplast, ale on jest typowo okluzyjny tylko po peelingu).

Mam akurat próbkę Atodermu, dostałam kupując ostatnio filtr Mogę Ci podesłać.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując