Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-25, 21:02   #216
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
A no widzisz, mnie przekazano, że 3% przyciemnia, 6% daje efekt "ton w ton" i pokrywa siwe włosy, a 9% rozjaśnia. Ja od zawsze farbowałam się na brąz, ale kładłam tak brąz na brąz, aż w końcu miałam prawie czarne włosy. Chciałam zejść tak do poziomu 6-7, ale tak jak wspomniałam za namową siostry brałam coraz jaśniejsze farby i zawsze z 6% oksy, i pewnie dlatego mam coraz jaśniejsze włosy, tzn. coraz bardziej żółte, i zniszczone. Obecnie jestem po kilku (3-4) farbowaniach na poziomie 7 (2 ostatnie to 7.03 średni ciepły blond By Fama). Ale moje włosy nie wiedzieć dlaczego farbują się w postaci pasemek, tzn. mam na głowie 3-4 kolory, od żółtego przez złoty i karmelowy po rudawo-brązowy, i każdy kto mnie widzi pyta co się stało, że zaczęłam robić balejaż, ale ja nie robię balejażu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, i będąc ostatnio na strzyżeniu zapytałam o to swojego fryzjera, ale odpowiedział, że nie ma pojęcia co mi poradzić, bo to nie jest kwestia tego, że odrosty są inne, a po długości jest inaczej; ja na całej głowie mam po prostu efekt balejażu/pasemek.
A pytałaś o siwe włosy...no niestety mam je, tzn. pojawiają się i są widoczne wraz z odrostem moich naturalnych włosów. Trudno jest mi ocenić czy jest ich dużo, ale jak na mój wiek (35 lat) to wydaje mi się, że jest ich sporo

Dla lepszej orientacji wklejam zdjęcia, wszystkie robione na podwórku, dwa z lampą, dwa bez.
Odpowiedź na pytanie dlaczego Twoje włosy wyglądają jakbyś miała pasemka/balejaż jest prosta i jeśli Twój fryzjer tego nie wie to doradzam go co rychlej zmienić Włosy są różnokolorowe bo są zniszczone, a konkretnie przetrawione na skutek rozjaśniania, rzez co porowate - ich struktura przypomina gąbkę i tak tez się zachowuje. To znaczy, że włosy teraz już każdy kolor przyjmują nierówno i na krótko, a następnie szybko go tracą - bardzo nierównomiernie. Najłatwiej to sobie wyobrazić na przykładzie starej gąbki: kiedy ją namoczysz przez chwilę cała jest morka, potem zaczyna przeciekać i widzisz na powierzchni nierównomierne plamy
Też to kiedyś przerabiałam i też mnie ludzie pytali skąd u mnie pasemka
Dlatego uważam, że w Twoim wypadku brąz i bardzo intensywna regeneracja połączona z regularnym podcinaniem, to najlepsze wyjście. Licz się jednak z tym, że na takich włosach ciężko będzie utrzymać kolor niestety...

A no i oksydant 6% na pewno nie daje efektu ton w ton. Do takiej koloryzacji w zależności od pożądanego efektu można użyć nawet oksydantu 1,9%. Używa się też 4,5%. 6 % rozjaśnia ewidentnie.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-25 o 21:04
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując