Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BARDZO bardzo proste przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-07, 11:55   #27
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Gotowanie - od czego mam zaczac??

oj pyszne- kurczaczek w curry!!! ja podpowiem Wam, ze najlepiej smazyc kurczaczka na mocno rozgrzanym oleju, pozniej mozna zmniejszyc temperaturke. W taki sposob scina sie wierzchnia warstwa bialka i zapobiega to wyciekaniu naturalnych sokow z miesa. Kurczaczek pozostaje delikatny i mieciutki!! Co do schabowego albo wolowinki - rowniez na goracy olej ale nie solic przed smazeniem lub gotowaniem!! Wtedy miesko mamy twarde!! tego nauczylam sie popularna metoda "prob i bledow". Jezeli chodzi o czerwone miesko to zdracze Wam prosty sosik, ktorego podstawa jest sos sojowy. Mianowicie do sosu sojowego dodajemy pokrojona drobniutko papryczke chili, imbir, cebulke oraz troche cytryny i odrobine oliwy w oliwek - wedlug uznania. Do tego malenkie kartofelki z koperkiem i ugotowana fasolka!!! o jami, jami... Gwarantuje Ci, ze chlopak bedzie palce lizal !!! Sos polecany ogolnie do mies czerwonych... Co do karkoweczki to uwielbiam ja dusic razem z suszonymi sliwkami, cebulka i do tego winne jabluszka pokrojone w grube plastry. Podawac wedlug uznania, albo ulozyc na miesku albo zmiksowac- otrzymamy naturalny nie wymagajacy zageszczania maka sos.... W sumie to nie jestem mistrzynia kuchni, taka sobie ze mnie domowa gospodyni ale lubie eksperymentowac w kuchni... Zycze smacznego!!
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując