Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierwszy raz na siłowni.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-25, 21:03   #30
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez Mion Pokaż wiadomość
Jak są problemy z kręgosłupem, to aż mi się wierzyć nie chce, że Cię ortopeda na RTG nie wysłał i zostawił problem. Idź do drugiego lekarza, z takimi rzeczami naprawdę nie ma żartów.

Absolutnie się nie bój żadnych komentarzy... Byłam na wielu różnych siłowniach i widok kobiety naprawdę nie robi na nikim większego wrażenia. W życiu nie spotkałam się z jakimikolwiek komentarzami, a nawet jeśli, to na komentarze jesteśmy narażeni cały czas - nie tylko na siłowni, a z domu jakoś wychodzimy

Trenera obowiązkiem jest pokazać Ci ćwiczenia! Koniecznie zapytaj o kręgosłup. Mi trener sam z siebie doradził, żebym ćwiczyła prostowniki (mam lekką skoliozę rotacyjną), pokazał mi jak wykonywać i gdyby nie on, to pewnie nie wpadłabym na to, żeby dołączyć te ćwiczenia do treningu. Nie bój się pytać, mało kto korzysta z pomocy trenerów i oni zwykle się cieszą, kiedy ktoś o coś pyta. A lepiej pytać, niż źle wykonywać ćwiczenia - szczególnie chyba mężczyźni boją się pytać o technikę...

Ale najpierw - RTG. Bez tego ani rusz.
Zaczynam się martwić o ten kręgosłup. W sumie to ja już tyle razy byłam poddawana promieiowaniu, bo zdjęcia klatki miałam robione, potem zatok, potem znowu byłam na TK głowy, a za niedługo znowu zdjęcie szczęki bo ósemki są do usunięcia. Boję się tyle naświetlać, ale faktycznie lepiej byłoby sprawdzić co jest z tym kręgosłupem.

A że jeszcze tak zapytam, czy obowiązkiem trenera na siłowni jest poinstruować mnie jak ćwiczyć, ale to dotyczy zawsze tego trenera, który dogląda siłownie, czy zazwyczaj trzeba ekstra płacić za porady?
Na siłowni u mnie w mieście pracuje mój były wfista i on sobie liczy za godzinę 100 zł, więc dla mnie to duży wydatek. Wolałabym mieć poradę w cenie wejścia pierwszy raz.

I dziękuję za słowa motywacji

Cytat:
Napisane przez uluubione Pokaż wiadomość
ja też miesiąc temu odważyłam się iść pierwszy raz na siłownię i absolutnie nie żałuję po już za 2,3 razem nie krepowalam się obecnością mężczyzn a nawet przeszliśmy na 'cześć'
Oni są zajęci tak sobą że nie zwracają na nic innego uwagi niż swoje bicepsy

Mam tylko takie pytanie:
jak wygląda taki trening siłowy czy cardio?
No to miło, że wszyscy byli tak uprzejmi. Też bym tak chciała, ale ja cały czas mam w głowie jakieś dziwne obrazki jak pale się ze wstydu, wszyscy na mnie patrzą itd. Poza tym mam też obawy, ze pierwszy raz namęcze się i zasłabnę, albo coś. Czasami jak się namęczę to mam takie chwile osłabienia. Pewnie panikuję jak zwykle za bardzo, no ale wolę i tak zapytać na początku.

Co do treningu to ja zamierzałam na początek podpatrzeć trening obwodowy siłowy z sfd dla dziewczyn, które dopiero zaczynają z siłownią.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując