Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-17, 19:40   #157
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Jaki fajny wątek!
Ja Wam powiem szczerze, że jak mam kilka wersji cv, tak mam też w nich kilka wersji zainteresowań w nich. Jeżeli składam podanie do szkoły, wydawnictwa itp., to wpisuję współczesna proza polska, fotografika, psychologia. Prawdę mówiąc jesli miałabym byc szczera, to wpisałabym w zaintersowania tak:
1. chomiki dzungarskie
2. wizaz.pl
3. buszownie w sieci
Ale kto powaznie potraktuje osobę, która jako hobby traktuje hodowlę chomików, jeszcze dżungarskich. No, chyba, że składałabym do sklepu zoologicznego. To wtedy zamiast wizaz.pl byłoby e-chomik.pl i dogomania
No, ale zasada jest taka: uszczegółowić zainteresowania jak najbardziej sie da. Jak sie prowadzi bloga czy stronę, to podać linka, żeby było widać, ze się ma pansję i chce się to pokazać światu.
Zainteresowania też warto dobierać do charakteru pracy, czyli pisać o tych, które jakby podpadają pod ewentualne stanowisko. Chomików nie wpiszę sobie, ubiegając się o pracę w przedszkolu, ale jakieś prace plastyczne - tak. Warto wtedy wpisać konkretnie jakie. Decoupage brzmi dumnie i ludzie lubią pytać o to Można też wspisac np. współczesne teorie psychologiczne, czy coś takiego - w sensie, że się śledzi daną dziedzinę, czyta, szuka informacji.
Wg mnie dwie pozycje zainteresowan powinny dotyczyć pracy, a trzecia powinna być calkiem osobista, niezwiązana z pracą zupełnie.
Co myślicie o takim podejściu?
nie wiem, co w tym dziwnego - ja wpisuję zgodnie z prawdą: informatyka, fotografia, gotowanie, film, hodowla chomików, a pracuję w szkole ponadgimnazjalnej

Edytowane przez MagdaM46
Czas edycji: 2012-08-17 o 20:01 Powód: poprawa błędów
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując