Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-06-15, 12:15   #10
asiazow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.III

Ja już przestałam wierzyć w tych wszystkich dermatologów i cudowne kremy. Od sierpnia do marca stosowałam retinoidy w żelu i owszem, pomogły na bolące gule na policzkach, ale nie wyleczyły mi trądziku całkowicie. Został ogromny łojotok, zaskórniki otwarte i zamknięte dosłownie wszędzie, zawsze parę małych krostek gdzieś wyskoczy + cała czerwona twarz. Przypadkiem natknęłam się na film na YT jakiejś dziewczyny, która odstawiła te wszystkie mazidła, ograniczyła mycie twarzy detergentami i wodą, aby jej nie przesuszać, tylko nawilżała i przeciwtrądzikowo stosowała tonik z octu jabłkowego. Na filmach efekty niesamowite, więc postanowiłam spróbować. Jakoś ponad tydzień temu wszystko odstawiłam, rano po przebudzeniu przecieram tylko twarz wodą różaną i nakładam serum algowe z hialuronem, a wieczorem tonik octowy i jakiś tłustszy samorobiony krem na bazie olejku jojoba, aloesu i wody różanej. Poświęciłam się i nie używam podkładu, żeby nie musieć myć twarzy. A jak już koniecznie muszę zrobić makijaż to zmywam go potem lnianym olejem. Tyle. Poprawa jest naprawdę duża, aż sama jestem w szoku.
Taki z tego morał, że te wszystkie specyfiki drogeryjne, a i nawet apteczne to wielka ściema. Codzienne nakładanie masy kremów i toników, poprzedzone silnym oczyszczaniem skutkuje po prostu trądzikiem. Dajcie swojej skórze porządnie odpocząć, a efekty przyjdą szybciej niż się spodziewacie

P.S. do makijażu używam albo minerałków albo kremu BB Dr. G, bo mają sprawdzone, dobre składy i nie zapychają także polecam

Edytowane przez asiazow
Czas edycji: 2017-06-15 o 12:17
asiazow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując