Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 30-latka i sztuczne zęby
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 10:51   #16
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: 30-latka i sztuczne zęby

Cytat:
Napisane przez malutka1975 Pokaż wiadomość
Witajcie, od paru dni jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką nowych ząbków... oczywiście chodzi o sztuczne zęby... Miałam dziedziczne połączenie próchnicy z paradontozą. Zaczęło mi to dokuczać mniej więcej od 25-go roku życia. Powoli się to działo, pojedyńcze zęby się obluzowywały, niektóre co parenaście m-cy wypadały. Ale jakieś pół roku temu jak choroba ruszyła to w ciągu paru dni wypadły mi przednie zęby !!! Stomatolog stwierdził,że już nie ma co ratować i mialam usunięte zęby... wszystkie... Miałam zrobione protezy natychmiastowe abym nie została bezzębna... To przyzwyczajanie się było (i jest nadal) okropne. Teraz już mam zrobione protezy docelowe. Niby pierwsze miałam przez kilkanaście tygodni to te obecne różnią się... zupełnie inaczej się w nich czuję, inaczej z nimi mówię- więcej się ślinię, inaczej się w nich jje, no wogóle jest dużo gorzej. Niby jest OK, nie uwierają, a coś jest nie tak... może się do nich przyzwyczaję. Najgorzej jest z mówieniem, nie wymawiam ś,ć,ź, itp., Owszem ładnie wyglądają jak uchylę usta lub śmieje się, ale mam wrażenie że są zbyt białe do mojej karnacjii , zbyt równe... może to taki urok protez zębowych... Koleżanki w pracy sa wyrozumiałe na moją zmianę, jedna jest tylko kaka jakaś na mnie za coś wkurzona bo czasem dokucza mi docinkami w stylu "nie kłap tyle bo ci szczęka wypadnie" . Na początku było mi przykro ale teraz odpowiadam, że dobrze je wkleiłam Powiem Wam że cholernie cieżko mi było przystosować się do nowej sytuacjii. Rano wyjecie protez z pojemniczka, umycie ich, wytarcie, posmarowanie klejem i... najbardziej przykre to...wkładanie ich przed lustrem... W ciągu dnia to nawet jest spoko, podczas rozmowy z kimś czasem ludzie sie przypatrują i pewnie domyślaja się że mam protezy w buzi... A wieczorem ulga... wyjecie ich ... Niby są OKI, ale to dwa kawały plastiku w buzi... teraz latem jest najgorzej, upał powoduje czasem obtarcia. A w wekeend, w zasadzie ich nie noszę... odpoczywam od tego kagańca... Czy któraś z Was ma podobne przejścia i cos takiego nosi w buzi ??? (maciag75@wp.pl)
MALUTKA.
uważam,że przesadzasz.ja wiem,że nie kazdy może pochwalic się równym ,białym uśmiechem.
jednak wiele osob korzysta z licówek,wybiela zęby,prostuje aparatami.
zresztą są ludzie,którzy z nantury maja proste ,równe zęby.ja również prostowałam aparatem,wybielałam zęby,znajomi ,także pytaja się mnie,czy to sztuczne.

wszystko co odbiega od normy jest zauważalne.musisz zmienić myślenie o protezie.pomyśle,że ważny jest efekt końcowy.nie sztuczna szczęka,ale ZADBANA BUZIA.tipsy to też sztuczne paznokcie,ale zadbana dłoń.

a docikowym znajomym proponuje wyszukać ich słabych punktów i przygryźć.może sobie nie zdaja sprawy,lub nie chcą,że robią ci przykrośc.warto,żeby odczuli to na własnej skórze.i na konie SZEROKI UŚMIECH I WAD LUDZKICH.

ps.doradzę ci,abyś dopasowała sobie szczęke.może trzeba ją podpiłować,żeby nie uciskała.na początek polecam żel dla dzieci do wyrzynających się ząbków.
nie zdejmuj szczęki,bo się nie przyzwyczaisz i zawsze będzie ci przekszkadzać.po jakiś czasie zapomnisz,że ją masz.rady mojej mamy.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując