Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 15:47   #2738
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Może ha nie jest dla Ciebie, podobno niektórych wysusza, próbowałaś jak skóra reaguje na sam olej? Albo na skórę zmoczoną hydrolatem?
Na tak podrażnioną skórę dobra by też była alantoina, albo pantenol.
Samego oleju nie próbowałam z obawy o zapchanie. Ha od początku kiepsko na mnie działał, bardzo ściągał mi skórę ale dziewczyny tutaj mówiły, że źle go stosuję więc nie zraziłam się i wypróbowałam go jeszcze raz właśnie w połączeniu z olejem. Wydaje mi się jednak, że to wina za słabego oleju... chyba.

Hydrolat na mnie nie działa, nie używam go zazwyczaj, jedynie dodaje go do peelingu z bromenaliny zamiast wody. W zasadzie nawet nie mam gdzie wcisnąć hydrolatu (posiadam oczarowy) jeżeli chodzi o rozkład mojej pielęgnacji cery. I nie mogę go nałożyć przed nasmarowaniem oleju bo już mam wtedy na twarzy zorac i nie chciałabym go zetrzeć. Wczoraj natomiast użyłam kremu babydream i dziś skóra wygląda o niebo lepiej, rany się zmniejszyły, skóra nie piecze i nie pęka. W zasadzie wystarczyła jedna noc z grubą warstwą kremu a skóra momentalnie się uspokoiła. Także chyba pozostaje mi szukać bardziej treściwego oleju.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A w jakich proporcjach próbowałaś żelu HA i oleju? Bo może za dużo HA, ja dawałam porcję dosłownie wielkości groszku i do tego 3-4 krople oleju. Ale myślę, że po zoracu potrzebujesz mocniejszego nawilżenia, może olej z róży piżmowej, a żeby lepiej nawilżał, to dodać NMF, nawilżacz cukrowy (naturalis) czy wyciąg z aloesu (ZSK).

Aaa ileż to tych moich kombinacji było. Raz było więcej ha, raz więcej oleju, raz równe porcje. Żaden nie okazał się odpowiedni. No nic, potrzebuje innego oleju, nie chce na stale wracać do kremu babydream. Czy ten olej z róży piżmowej zatyka pory?
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora