Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-14, 14:10   #1698
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
hej, ja bym bardzo prosila o analize tych dwoch kremow. dostaje po nich nieestetycznych wypryskow.

Iwostin, Solecrin spf 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid

La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Butylparaben, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Ethylparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja / Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance.
wysypuje mnie jeszcze po kremie nawilzajaco-ochronnym spf 30 lirene, ale niestety, nie moge nigdzie znalezc jego skladu. bylabym wdzieczna, jakby ktos mi pomogl, bo musze uzywac filtrow, a jak na razie wszystkie mi szkodza! z takim zapchaniem mam do czynienia po raz pierwszy w zyciu, nic nigdy mnie nie zatykalo.
Skupię się jedynie na Twoim pytaniu. Filtry, oczywiście, stabilne, nie ma się co rozwodzić.

Zacznijmy od tego, że same filtry mineralne potrafią zapchać - na fioletowo.
Emolienty - potencjalne zapychacze, najgorsze pogrubiłam - na czerwono.
Niektórych zapycha wit. E - na pomarańczowo.
Czasem nie służą także silikony - na niebiesko.

Osobiście stawiam na isopropyl palmitate w Iwostinie i myristyl myristate w Antku.
__________________
Szanuj swoich adresatów.

Edytowane przez Selekcjonerka
Czas edycji: 2007-08-14 o 17:16 Powód: Zaznaczenie jeszcze jednej substancji :)
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora