Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - suszone grzyby, co z nimi robić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-12, 10:25   #6
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: suszone grzyby, co z nimi robić?

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Jak w tytule może to wyda się wam głupie pytanie, ale poważnie nie mam pojęcia ile moczyć? w czym moczyć? jedni piszą mleko inni woda co lepsze? do jakich potraw lepsze moczone w mleku a do jakich lepiej moczyć w wodzie? jedni moczą do 8 godzin, inni całą noc. Ja moczyłam półtorej dnia, grzyby zrobiły się czarne i w ogóle nie pachną grzybami wylałam czarną wodę i przepukałam je, dalej nie pachną jak grzyby ktoś napisał gdzieś w google, że powinny się gotować w takiej wodzie jakiej się moczyły...w takiej czarnej co mogę teraz zrobić by uratować ten cenny susz jak powinno się to robić
Grzyby moczysz tyle, żeby zmiękły w sposób zadowalający - zależy do czego potrzebujesz - do sosu daję troszkę twardsze, a do zupy miękkie. Jak nie masz czasu na moczenie to możesz je gotować - nie ma znaczenie. O moczeniu w mleku to pierwszy raz słyszę, a grzybów jem dużo Więc w tej kwestii ci nie pomogę.
Woda po grzybach jest czarna, ale NIE znaczy to, że jest brudna (moja kumpela tak myśli i wylewa tą wodę ). Z wody można zrobić zupę grzybową (ja dodaję do wywaru włoszczyznę i przyprawiam solą i pieprzem). Pycha
Jak dodasz do sosu mięsnego to nie zabije to smaku potrawy (chyba, że dasz bardzo dużo), za to doda grzybowego aromatu.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując