Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pędzle do kosmetyków mineralnych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-30, 22:29   #3647
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
czytałam Twoją opinię nt Sigma 3DHD. Ale dalej nie mogę wyobrazić sobie jak malujesz nim twarz minerałami. Dociskasz pędzel do twarzy i suniesz nie odrywając go w dół? Podoba mi się strasznie ale ... Wątpliwości mnie nie opuszczają czy z minerałami na pewno da radę.
sigma 3dhd do minerałów używam w bardzo prosty sposób:
1. proszek aplikuję na pędzel, a raczej na jego jedną ściętą część, druga jest "czysta". po prostu wrzucam odrobinę podkładu do "kociołka" i pędzlem wykonuję w kociołku ruchy "nabierające", czasami wykonuję coś na kształt litery "U"
2. aplikuję na twarz w zależności od tego jak mam ochotę, zwykle trochę stempluję na początku na całej twarzy tym jednym ściętym bokiem z proszkiem (i wtedy jest jak flat top, tylko pod innym kątem trzymasz rączkę), a później zaczynam nim wpracowywać podkład na kształt litery "U", przez co pędzel zachowuje się bardziej jak kabuki, bo angażowana jest delikatnie strona "czysta" tego pędzla też.

być może brzmi jak czarna magia, ale serio jest mega wygodne. nie wiem jak to prościej przedstawić po prostu zamiast okręgów przy aplikacji podkładu, robię "literkę U" a jest mi wygodnie, bo pędzla nie trzeba trzymać prostopadle do swojej buzi, trzonek można obniżyć, lepiej się widzę w lusterku

nie wiem, może jestem dziwna, że tym dziwnym pędzelkiem aplikuję minerały, ale mnie się sprawdza.

poza tym służy mi też do płynnego podkładu albo do różów w kremie (bronzera w kremie nie mam ale też by dał radę). no i do zwykłych kosmetyków w kamieniu też.
z każdą formułą daje sobie radę. jest bardzo multifunkcyjny.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Dopiero dziś miałam możliwość zrobić zdjęcia moim pędzlom z aliekspres. I przy okazji kilka słów o nich:
1. zestaw "travel esstentials" jest super, napisy są trochę starte, nie wiem czy to widać przez lampę na prezent byłyby moim zdaniem trochę liche ale na moje potrzeby może być różowy używam do różu a niebieski do korektora, żółtego w ogóle nie używam, kurzy się w pudełku
na zdjęciu ja nie bardzo widzę te starte napisy, ale wierzę na słowo btw ten różowy z tego zestawu używała moja mama (i ja też trochę) do podkładu mineralnego, fajnie dawał radę, ale działa jak kabuki. wydaje mi się, że ten u ciebie różowy (jak i niebieski, który u mnie w zestawie jest fioletowy) mają delikatnie większe i mniej wyprofilowane włosie. bo różowy z zestawu co ma moja mama jest jakby bardziej okrągły w kształcie, to samo ten mały.
może zrobię fotki rano jak będę pamiętać.

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
2. W drugiej paczce przyszły dwa małe flat topy, różowy mięciutki pędzel (planuję nakładać nim eye flash ) oraz taki dziwak z białym trzonkiem, spodobał mi się ale nie wiem do czego mi się przyda
ten różowy na drugiej fotce to już nie z zestalu ala Real Techniques? a wygląda podobnie. nie wiem, czy nie będzie za duży na eyeflasha.
ostatnio zrobiłam testy i eyeflash pod oczami jest spoko, ale nie można go przeciągać na policzek jak rozświetlacz. tzn - jak masz eyeflasha pod oczami, to policzki matowe. w innym przypadku na zdjęciach powstaje dziwny efekt pod oczami i właśnie na policzku. tak więc dawkować z umiarem w "trójkąt" pod oczy+delikatnie można dojechać w wewnętrzny kącik oka.
lub stosować osobno jako rozświetlacz, ale wtedy nie dokładać sobie pod oczy chyba że zdjęć nie będzie


Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Najbardziej zawiodłam się na pędzlu flat top. Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć go z bliska w porównaniu do kabuki AM - w flat topie powierzchnia włosków zdecydowanie nie jest "flat" są takie postrzępione i "karbowane" na całej długości. Kosztowały niecałe 2$ więc strata niewielka, jako awaryjne pędzle albo na wyjazdy (bo małe) nadają się.

te flat topy wyglądają jak bliźniaki do pędzli z annabelle (i chrimaluxe też ma chyba taki też, sunshine minerals i everyday minerals...). ale fakt, wykonanie na zdjęciu pokazuj, ze to coś delikatnie innego, albo taka ci się partia trafiła.

ps. jaki śmieszny ten pędzel z białym trzonkiem! zauroczył mnie! nie widziałam takiego jeszcze mógłby być spoko do płynnego podkładu, bo do minerałów to będzie na krótkie włosie chyba. ew do kremowych konsystencji np konturowania i różu.
a jak nie to pędzel do kremów albo maseczek
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-08-30 o 22:31
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując