Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-27, 12:31   #3719
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Warm clear medium contrast to niby WS? O kurcze byle nie clear cool, mam jedną taką szminkę, odcina się jak cholera.

Kontrast możesz mieć średni, ale być typem Czystym, nie?
Jak najbardziej.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, czyli mając ciemną karnację nie można mieć wysokiego kontrastu tylko średni? Skoro rozchodzi się o to jak ciemna jest X szminka do skóry.. na mnie nigdy czerwona szminka nie da takiego kotrastu jak na bladolicej.
Może ja dalej tego nie kumam
Z drugiej strony
https://beginnersmakeup.files.wordpr...pg?w=625&h=196
skoro dobrze mi w ciemych szminkach (o ile nie są ciepłe np. Media jest bdb) to jednak mam wysoki kontrast?

hilfe
Sam kontrast między skóra, brwiami i włosami to jest ten, który się najbardziej rzuca w oczy, ale to się nie przekłada tak prosto na to, jakie kontrasty pasują w ubraniu.

Łagodne lata o jasnej cerze i ciemnych, mocnych brwiach i włosach są wręcz częste, ale nie będzie im pasował żaden zimowy kontrast typu głęboka czerń i prawdziwa biel.

Podobnie typy czyste np. jasne blondynki albo bardzo ciemnoskóre - kontrast między włosami, brwiami i skórą może być bardzo mały, a założy taka czarno-białe paski i wygląda super.


A analizując zdjęcia tej dziewczyny zwróciłam uwagę, że (przynajmniej dla mnie) na zdjęciach jakby "opalonych" (chociaż imho wyglądają przynajmniej częściowo na przyciemniający makijaż) wygląda nieco gorzej niż na pozostałych. A to jest częste u typów intensywnych.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Może makijaż nie jest taki mocny, ale właśnie te usta wyglądają jakby miała naturalny mocny kontrast, a którego aż takiego chyba nie ma. Na tym zdjęciu szminka chłodna wygląda zdecydowanie gorzej niż te beżowe, które ma na większości zdjęć. A jako zima powiem, że w takich odcieniach wyglądam b. źle wychodzą w większości zbyt ciepło. Poza tym filtry, makijaż, farbowane włosy to takie zgadywanki. Tu usta ma delikatne i ładnie współgrają z cerą, oczami i cieplejszymi włosami(chociaż te tu są trochę zbyt ciepłe). Wg mnie te beże wyglądają lepiej niż biel.
Jak ja oglądałam jej insta, to właśnie to zdjęcie:
http://www.horkruks.com/2014/04/pola.html
Rzuciło mi się w oczy jako szczególna dysharmonia. Wygląda prawie jak w peruce.

Już pisałam, że imho te zgaszone, matowe, modne szminki imho jej szkodzą, chociaż po prostu dziewczyna jest bardzo ładna, młoda i ma duże usta, przez co jej uchodzą. Moim zdaniem z tego stylu to już najlepsza taka matowa, przygaszona czerwień, którą czasami nosi, bo te beże są ohydne.

Zdjęcie w beżowym szaliku - ma kilka takich zdjęć, na których wygląda jesiennie, ale na ogół to są takie, w których ma twarz przysłoniętą ręką i grzywkę mocno na twarzy. Już pisałam, że nie jestem pewna czy ten zimowy efekt na większości jej zdjęć do nie jest przypadkiem filtr, ale też te jesienne zdjęcia mogą być po prostu zacienione, co w połączeniu z jesiennym strojem i szminką daje efekt bardzo DA.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora