Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-30, 15:34   #1539
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: Farby Subrina Unique

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Każda farba, która nadaje włosom jaśniejszy kolor, musi je niszczyć chociaż trochę, takie są prawa fizyki Trzeba usunąć pigment z wnętrza włosa. Tylko farby z utleniaczem rozjaśniają włosy, owszem są w sprzedaży "łagodniejsze" farby utleniające np. bez amoniaku ale zdania na ich temat są podzielone - część osób twierdzi, że mają działanie ostrzejsze niż farba zwykła. Ale możesz spróbować, jeśli się boisz, np. Castingu L'Oreala.
Możesz też próbować jakichś innych metod rozjaśniania - cytryną, słońcem, ale te metody też żeby rozjaśnić, muszą usunąć część pigmentu, po prostu nie ma innej opcji.

Farby ziołowe nie rozjaśniają włosów, można nimi nadać ciemniejszy kolor albo zmienić odcień np. na bardziej czerwony.


Pytanie czy ty masz teraz 100% naturalny kolor włosów czy resztki jakiejś farby zostały?
Jeśli masz naturalne, to wydaje mi się, że delikatna farba na słabej wodzie nie powinna zaszkodzić. Po prostu ufarbuj raz a potem tylko odrosty co jakiś czas.

zdaje sobie sprawe z tego, ze kazda farba tak czy siak zaszkodzi moim wlosom. dlatego wlasnie chcialam sprobowac biokap, bo nie znalazlam opinii, w ktorej mowa jest o tym, ze niszczy wlosy. tylko wlasnie to, ze kolor wychodzi ciemniejszy. myslalam o kupieniu troche jasniejszego odcienia od tego ktory chce uzyskac, bo ponoc potem kolor sie splukuje i schodzi do oczekiwanej tonacji. z castingiem wolalabym nie miec wiecej nic wspolnego, bo moim wlosom bardziej zaszkodzil niz pomogl - uzywalam kiedys czekolady a po rabowaniu wloski byly w gorszej kondycji niz, gdybym uzyla innej farby.
moje wlosy na 2/3 dlugosci sa naturalne, reszta jest w odcieniu sredniego blondu, ktory wciaz coraz bardziej sie wyplukuje i wlasnie do niego chcialabym wyrownac.
i powiem ci, ze teraz juz zwatpilam co z tymi wlosami zrobic;/ cholernie boje sie, ze jakas fabra im zaszkodzi, chociaz zastanawialam sie nad pianka <ostatnio ogladalam w rossmanie schwarzkopf color mask >. castingu nie zaryzykuje i wiem tez, ze kazda farba szkodzi wlosom a te w tonacjach jasniejszych od naturalnych najbardziej. bylam nastawiona na kupno tego biokapu a teraz nie wiem, czy wgl zlapie moje wlosy bo nie znam sie na skladach farb;x jezeli ma jasne kolory to mysle, ze w skladzie zawiera cos rozjasniajacego pigment ale reki sb jednak za to nei dam uciac. brazu na glowie nie zniose

Edytowane przez dianesullivan
Czas edycji: 2013-03-30 o 15:50
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując