Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Okulary w Vision Express
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-01, 21:42   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Okulary w Vision Express

Ja nosze soczewki z vision express, więc regularnie dostaję kupony ze zniżkami i kupony n abezpłatne badania. Dzięki temu za swoje okulary zapłaciłam o 100 zł mniej i miałam badanie za darmo. W sumie oprawki za 250 zł i szkła z antyrefleksem (zniżka 100zł) kosztowały 340 zł. To cena podobna do tych jakie oferuje wielu optyków.
Podstawą zakupu i tak jest odpowiedni dobór oprawek. Co z tego, że w jakimś salonie są tanie oprawki lub szkła, jeśli nie ma modelu pasującego do nas?
Idź do vision i przymierz oprawki, jeśli znajdziesz coś dla siebie zapytaj o cenę szkieł (antyreflex z tworzywa kosztują 190zł za parę).
Na jakość okularów nie narzekam.
Refundacja kosztów szkieł korekcyjnych z NFZ wynosi kilka złotych i to dosłownie kilka, więc nie ma właściwie wpływu na ostateczną cenę okularów. Jak doczytałam na stronie szczecińskiego NFZ min 6, a max 50 zł za soczewkę okularową w zależności od rodzaju. Szczegóły musiałabyś gdzieś doczytać, ale wiem, ze koleżanka dostała refundację dokładnie po 6zł za soczewkę, więc pozostało jej tylko zaśmiać się.
Jeśli masz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o konieczności pracy w szkłach korekcyjnych, to pracodawca musi ci zrefundować koszt ich zakupu (zwykle raz na 2-3 lata do określonej kwoty, np. u mnie w pracy refeundacja wynosi ponad 250zł).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując