Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Klucz" - macie na niego sposób?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-14, 21:40   #7
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: "Klucz" - macie na niego sposób?

Tak jak pisze mm444, moja nauczycielka BARDZO poleca zrobienie notatki i ma rację No i ważne jest to, żeby pisać o rzeczach dla nas oczywistych - za to też są punkty w kluczu.

Poza tym kilka rad - jeśli masz rozmowę, kilku bohaterów, na początku ich krótka jedno-, dwuzdaniowa charakterystyka - za to zawsze w kluczu jest jakiś punkt. Do tego wiadomo, w części głównej wypracowania musi zawrzeć się podsumowanie Twojego wywodu, potem w zakończeniu zawierasz najważniejsze informacje i wypisujesz wnioski.

Boję się nieco pozornej łatwości tematu, zawsze na lekcjach pisaliśmy trudne tematy i zawsze udawało mi się sporo ustrzelić, a jako ostatnie wypracowanie mielismy coś na poziomie podstawy i sporo osób poległo - właśnie na tych pozornych oczywistościach

EDIT:
To o czym pisałam - krótka charakteryzacja
http://www.cke.edu.pl/images/stories...i_pp_klucz.pdf i ich cechy, pozornie oczywiste, ale za ich wypisanie masz punkty z klucza - wszystko oczywiście poparte cytatami
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2013-04-14 o 21:42
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując