Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezproduktywna praca na praktykach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-18, 16:59   #29
Irmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bezproduktywna praca na praktykach

Założyłam ten wątek, bo chciałam poznać opinie innych.

Na pewno nieco racji mają ci, co twierdzą, że moja postawa była nieodpowiednia. Sama się nad tym teraz zastanawiam, bo tamta odmowa była pod wpływem impulsu. I została odebrana jako wywyższanie się, co w żadnym wypadku nie było moim celem. Wiedza wielu pielęgniarek na tym oddziale jest naprawdę duża i chylę przed nimi czoła, bo ja po swojej rocznej nauce przyczepów mięśni i wzorów na biochemię z praktycznego punktu widzenia nie umiałam zupełnie nic.
Zdaję sobie sprawę, że realia są takie a nie inne, praktykanci w wielu miejscach są od najgorszej roboty, ale kurczę czy naprawdę nie można choćby na ten patologiczny stan rzeczy ponarzekać? W papierach jest wszystko pięknie - opiekun, który czuwa nad tobą, takie a takie umiejętności do zdobycia, wszystko potwierdzone pieczątkami i podpisami. Nie spodziewałam się, że będzie jak w serialu medycznym, ale załatwiając te praktyki usłyszałam, że roboty na oddziale jest mnóstwo i bardzo się im przydam (tylko że do robienia kresek to nikt nie dodał ).
Niestety (dla mnie) po tygodniu połowa pacjentów zniknęła i był nawet dzień, w którym wszystkie pielęgniarki przez większość czasu siedziały w kanciapie i piły kawę. Także, to prawda, że tych godzin do wyrobienia jest zdecydowanie za dużo, zwłaszcza że w okresie wakacyjnym lekarze biorą urlopy i, przynajmniej u mnie, planowe przyjęcia są ograniczane.
Mam tak w ogóle nadzieję, że w poniedziałek na spokojnie sobie z oddziałową pogadamy, bo i mnie, i ją poniosły emocje, bo trochę niefajnych uwag mi dołożyła.
Irmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując